Főúr, fizetünk!

<p>22 millió és még valami &bdquo;apró&rdquo;. Hamarosan megérkezik a kormányhivatalba az Union egészségbiztosító tulajdonosának közbenjárására az európai bíróságokon kiállított számla. A rendelést Robert Fico adta fel, még 2007-ben, amikor törvénybe íratta: egészségbiztosító nem termelhet nyereséget. Emlékszünk még, mit mondott akkor?&nbsp;</p>

„Készen állok, hogy felvegyem velük a harcot” – hangoztatta, miután az egészségbiztosítók jelezték, nem hagyják annyiban a dolgot, bírósághoz fordulnak.  Az egészségbiztosítók nyereségének betiltása iskolapéldája a konok és felelőtlen politikusi döntéshozatalnak. Konok, mert úgy véli, saját népszerűsége és támogatottsága, továbbá vágyai fontosabbak, mint a hatályos nemzetközi szerződések és az alkotmány betűje (mert itt tegyük hozzá, hogy a szlovák Alkotmánybíróság is kimondta 2011-ben a Fico-féle tiltás alkotmánysértő voltát). Felelőtlen pedig azért, mert csak a rövid távú politikai hasznot figyeli. Számít rá, hogy az esetleges pereskedés évekig elhúzódik, fellebbezésekkel és trükközésekkel további éveket lehet „nyerni” – valójában nem lehet, mert ezek után is késedelmi kamatot kell fizetni –, s ami a lényeg: mire a bíróság kimondja a végleges és megmásíthatatlan ítéletet, a döntés meghozója már régen politikai nyugdíjban lesz.  Fico, amikor fent idézett ökölrázós mondatait kiejtette, talán nem sejtette, hogy mire véget érnek a bírósági eljárások, ő még mindig a nagypolitikában fog tevékenykedni. Pechjére most is ő a főszereplő, s akármennyire is fog fájni a költségvetésnek a kártérítés kifizetése, valahol mégiscsak igazságos, hogy erre most kerül sor, nem pedig egy jobboldali kormány megbízatási ideje alatt. Hogy viszonyítási pontokat kapjunk, mennyi is az a 25 millió euró (mert a perköltség további 3 milliót tesz ki), említsük meg, hogy jövőre hozzávetőlegesen ennyit tesz majd ki a kormányhivatal vagy a parlament kiadási oldala. Igen, annak a kormányhivatalnak a kiadási oldala, amely 400 ezer eurót készül spórolni a kisebbségi kulturális támogatásokon, merthogy válság van.  Abból a pénzből, amit a következő hónapokban kell kifizetnünk az Union holland tulajdonosának, 5–6 évig lehetne finanszírozni a kisebbségi kulturális pályázati rendszert.  A történetnek pedig még nincs vége, hiszen a kormány most épp azon ügyködik, hogy kiszorítsa a piacról a két magánegészségbiztosítót.  Ha ezt ugyanolyan amatőr módon teszi, ahogyan 2007-ben a nyereségképzést tiltotta meg nekik, akkor a 22 millió eurós kártérítés csak zsebpénz lesz ahhoz az összeghez képest, amit a Dôvera és az Union tulajdonosainak kell majd – évek múlva – kifizetnünk. 
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?