Teret adni a fiataloknak

Az Új Szó múlt hétfői számában megjelent interjú, amelyben Farkas Iván nyilatkozik az MKP ifjúságpolitikájáról, talán olyan fiatalok számára nem volt jelentéktelen, akik a jövőben aktívan ki akarják venni a részüket a politikai életben, azért elolvasták a beszélgetést.

Az Új Szó múlt hétfői számában megjelent interjú, amelyben Farkas Iván nyilatkozik az MKP ifjúságpolitikájáról, talán olyan fiatalok számára nem volt jelentéktelen, akik a jövőben aktívan ki akarják venni a részüket a politikai életben, azért elolvasták a beszélgetést. Mint az MKP tagja és az Ifjúsági Fórum egyik alapítója a cikkhez hozzá kívánok szólni, és úgy gondolom, az olvasónak be kell mutatni a jelenlegi szlovákiai magyar ifjúságpolitika helyzetét egy egyetemi hallgató szemszögéből is. Ha igaz, hogy kritika nélkül nincs előrehaladás, akkor ez elmondható az MKP ifjúságpolitikájáról. Eddig még sok bírálat nem hangzott el, bár haladást megfigyelhettünk az ifjúságpolitika terén. Egy ifjúsági csoport tagjaként azt gondolom, hogy korábban léphetett volna a párt a fiatalok felé. Természetesen nem a márciusi kongresszus óta eltelt időre gondolok, amikor az alapszabály módosításának köszönhetően bekerült az MKP mellett (vagy vezérlésével) működő ifjúsági csoportról szóló 12. cikkely, hanem arra az időre, amikor már néhány párt felnevelte a jövő politikusait. Egy MKP-tag szemszögéből sokat fejlődött a párt politikai kultúrája a már említett kongresszus óta, amikor nyilvánosan bejelentette, hogy teret ad a fiataloknak is. Mint joghallgató nem tartom elegendőnek a 12. cikkelyt, és módosítását pártolom. Ami az Ifjúsági Fórumot illeti, a hétfői cikk arra utalt, hogy az IF erő vagy más módszerek felhasználásával próbált csatlakozni az MKP-hez, mint egy passzív sejthez, avagy nem hangsúlyozta elegendően a szándékát. Ha az IF megpróbált is „csatlakozni” a párthoz, csak vita és jó viszonyok kialakulása útján teszi azt, mindkét oldal kezdeményezésével. Az IF megpróbál igazodni a párthoz, mert őt szolgálja, de nem lehet alattvalója minden téren. Az ifjúsági csoport jogi szubjektivitását fontosnak tartom nemcsak a finanszírozással, hanem a struktúrája kialakulásával kapcsolatban is, mert anélkül a helyi szinten működő szervezetek elvesznek. Regionális struktúra biztosítja az együttműködést a helyi szervezetek között. Ha egy párt akar maga mellett tudni egy ilyen jellegű szervezetet, kis mértékben szabadságot is kell neki nyújtania, pontos határokat megszabnia és felhasználnia a fiatalok energiáját, tudását és elszántságát.

Agg Milos joghallgató, Érsekújvár

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?