Senki sem vitatta a büntetőket

Dunaszerdahely. Ünnepi hangulatban kezdődött a II. liga nyugati (A) csoportja 19. fordulójának csallóközi párharca. A DAC-vezérkar képviseletében Patasi Ferenc klubelnök köszöntötte a hazaiak csapatának két tagját, a harminchárom esztendős játékosedzőt, Németh Krisztiánt és a tizenkilenc éves Lelkes Ádámot.

A 32. percben Horváth ugrott a legmagasabbra, fejese az ellenfél hálójában landoltFogas Ferenc felvételeAz ünneplés, immár a játéktéren, a kezdés után folytatódhatott volna, ám a fiatal Tomáš Horváth négy lépésről sem talált a kapuba. A kihagyott ziccer a presztizscsata 44. másodpercében került a meccs krónikájába. A 9. percben M. Gašparík rosszul találta el a labdát, M. Palic Bahnóval ütközött, az eset közelében tartózkodó játékvezető pedig habozás nélkül a 11-es pontra mutatott. A büntetőből a rutinos Anton Suchý profitált. A folytatásban a vendégek jobbára a védekezésre koncentráltak. A csallóköziek görcsös igyekezetébe viszont sok hiba csú?szott. A 37. percben szabadrúgást végeztek el a dunaszerdahelyiek. A jobb oldalról kapu elé ívelt labdára a hórihorgas T. Horváth jó ütemben érkezett, a talajon megpattant labda pedig a hálóban landolt. A 42. percben tűzijáték zajlott a nemšováiak tizenhatosában. Az ide-oda pattogó labdát Belkovics három méterről nagy erővel kapura postázta, ám a gólvonalon helyezkedő Ďuďák felszabadított.

Fordulás után az 57. percben Ďuďák tíz méterről leadott erőtlen lövését ölelte magához Košovan, a hazaiak hálóőre. Négy perc elteltével A. Kubala léc alá tartó pontrúgását tornázta ujjheggyel szögletre Bobot. A sárga-kékek igyekezetét a 67. percben siker koronázta. Milan beadására Uzola ugrott fel fejelni, őt Schlessinger a levegőben kézzel ellökte, a játékvezető habozás nélkül büntetőt ítélt a DAC javára. Čižmár bíró tizenegyeseinek jogosságát az is bizonyítja, hogy egyik esetben sem tiltakoztak a hátrányba került kolektíva futballistái. Belkovics higgadtan értékesítette a büntetőt. Hét perccel később Milan mintegy harminc méterről kapura tüzelt, Bobot azonban résen volt és a jobb felső sarokba tartó labdát a léc fölé tenyerelte. A vendégek kitámadtak, igyekezetük azonban hiábavalónak bizonyult. Az élcsapatok csatáján megérdemelten szerezett három pontot az érettebb, küzdenitudásból jelesre vizsgázó Meszlényi-legénység.

DAC-NEMŠOVÁ 2:1 (1:1). Gólok: T. Horváth (32.), Belkovics (67, – 11-esből), ill. A. Suchý (10. – 11-esből). Sárga lap: M. Palic, ill. Bahno, Červený, Trška. Játékvezető: Čižmár, 467 néző.

DAC: Košovan–Buka, M. Gaš?pa?rík, Csölle, Lelkes M.–Milan, Kubala, M. Palic Belkovics (90. Lelkes Á.)– Uzola (70. Csémy), T. Horváth (63. Bognár). NEMŠO?VÁ: Bobot– Červe?ný (58. Kre?sánek), Paraska, Michal Častu?lín (79. Batelka), A. Suchý)– Ďu?ďák, Branislav Ďuriš, Schlessinger, Stanislav Ďuriš-Bahno (72. Trška), Roman Častulín. (ái)

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Meszlényi Tibor (DAC): „Vezethettünk, megnyugodhattunk volna, ehelyett már az elején hátrányba kerültünk. Érthetően nagy lélektani teher nehezedik védenceim vállára, akik szerencsére még az első félidő befejezése előtt kiegyenlítettek. A nézők is láthatták, hogy szívvel játszottak, végülis kiharcolták a győztes találatot.

Pavol Tomáš (Nemšová): „Gratulálok Meszlényi kollégának csapata sikeréhez. Igyekeztünk megkeseríteni a favorit dolgát, érzésem szerint ez sikerült is. Pontot azonban nem zsákmányoltunk, mivel nem tudtunk újabb gólt szerezni. Hamar szabadultunk a labdától, ezzel magunkra húztuk az ellenfelet. Mindkét fél nagy erőbedobással, akarattal játszott, a szurkolók megtalálták számításukat.” (ái)

Foci helyett orvosnál a szenciek

Nagyszombat/Szenc. A DAC szombati meccsén jelen volt a másik bajnokaspiráns, a szenci SFM trénere, Karol Brezík is. Megtehette, hiszen védenceinek a mérkőzése vasárnap délelőtt zajlott volna. A nagyszombati Spartak-stadionban a Brezík-legénység helyett csupán csapatvezetőjük, Denis Marton jelent meg. „Ő vitte el a meccs helyszínére a járási higiénikus igazolását, mely tanúsítja, hogy vírusfertőzés miatt egyszerre kilenc játékosunk vált harcképtelenné. Számomra érthetetlen, mi történhetett, hiszen még szombaton edzettek a fiúk” – adta közre a távolmaradás okát Alexander Matlák, a szenciek klubelnöke. A mérkőzés sorsáról az irányító szövetség sporttechnikai bizottsága dönt a hét közepén. (ái)