Vágai győzelem a rangadón

A vártnál jóval könnyebben szerezte meg a győzelmet a vágai együttes a vendég taksonyiak ellen a galántai területi labdarúgó-bajnokság I. osztályának szombat délutáni rangadóján, így továbbra is versenyben van a feljutásért. Az üres kézzel távozó vendégek pedig leszakadtak az élmezőnytől.

A vágaiak (világos mezben) fölényes győzelmével zárult a mátyusföldi élcsapatok rangadójaKároly László felvételeŐsszel a taksonyiak kétgólos győzelmet arattak nagy riválisuk, a vágaiak ellen, s szombaton akár egy minimális arányú vereséggel is kiegyeztek volna. Talán ezért is játszottak védekező felfogásban, csak elvétve veszélyeztették a sokkal többet támadó házigazdák kapuját. A 20. percig sikeres volt ez a taktika, de Lučan első találata egy kicsit elbizonytalanította Menyhárt László edző legénységét. Idegesen, sok hibával szövögette akcióit, a 16-osnál pedig elfogyott a játékosok tudománya.

Fordulást követően is sokkal aktívabb volt a vágai gárda, s az 50. percben a mezőny egyik legjobbja, Lučan növelte a vendéglátók előnyét. Az újabb hazai találat egy kicsit felpaprikázta a taksonyiakat, akik vezettek egy-két ígéretes akciót, de a kapu előtt nem tudtak mit kezdeni a labdával. Negyed órával a befejezés előtt eldőlt a derbi sorsa, ugyanis a csereként beállt Takács N. harmadszor is betalált a kapuba. A vendégek nem adták fel, mindent egy lapra feltéve rohamoztak a becsületgólért. A legnagyobb helyzetet a hajrában Kubovics Dávid hagyta ki, aki egyedül tört kapura, ám rosszul célzott. Két perccel a befejezés előtt a szigorú Rigó játékvezető kiállította a taksonyi Brizlákot. A minden csapatrészében jobb vágai csapat ilyen arányban is megérdemelten nyert a mezőnyben ügyesen adogató, de a kapura veszélytelen taksonyi együttes ellen. A hazai szakvezetők szerint azért voltak csupán 350-en kíváncsiak a rangadóra, mert a közelben két slágermérkőzést is játszottak: Nagyszombatban a bajnok Artmedia, Vágsellyén pedig a nagy múltú Slovan vendégszerepelt. Tehát nem éppen a legjobb időpontban volt a meccs...

VÁHOVCE–MATÚŠKOVO 3:0 (1:0), góllövők: Lučan (20., 50.), Takács N. (75.). Játékvezető: Rigó; 350 néző. Piros lap: Brizlák (88.). VÁHOVCE: Navrátil–Forgács (80. Takács László), Adamko (71. Zbojek), Takács Róbert, Jeremiás–Lukács, Lučan (59. Takács Norbert), Forró, Bors–Čmarada, Dubnička. MATÚŠKOVO: Horník–Miklós, Nyíregyházki, Bosák, Horváth, Márkus–Brizlák, Panyik, Ondrejo–Mikus, Kubovics Gábor (70. Kubovics Dávid). (zsi)

SZAKVEZETŐI VÉLEMÉNYEK

PETER HODÚR (Váhovce): „Jól játszott a csapat, taktikailag mindenki jelesre vizsgázott. Azért nyertünk ilyen könnyen, mert nem volt gyenge pontja az együttesnek és remekül használtuk ki lehetőségeinket. Fontos három pontot harcoltunk ki, a továbbiakban sem lehet bizonytalankodni, most már a következő, a kajali meccsre összpontosítunk.”

VARGA DÁNIEL (Matúškovo): „Annak ellenére, hogy háromgólos vereséget szenvedtünk a rangadón, nem játszottunk rosszul. Egy kicsit határozottabban kellett volna futballozni, s a szerencsével is hadilábon álltunk. A házigazdák lepattanó labdából szerezték góljaikat. Még nincs vége a bajnokságnak, nem adjuk fel!” (zsi)