London. Dél-afrikai ősmaradványok cáfolják a korábbi elméletet, mely szerint a halak az északi féltekén alakultak ki. Az eddig ismert legkorábbi afrikai halaknál mintegy 50 millió évvel idősebb példányok hiányzó láncszemet alkotnak a legkorábbi gerinces osztály evolúciójában.
Egyedülálló halkövületek
London. Dél-afrikai ősmaradványok cáfolják a korábbi elméletet, mely szerint a halak az északi féltekén alakultak ki. Az eddig ismert legkorábbi afrikai halaknál mintegy 50 millió évvel idősebb példányok hiányzó láncszemet alkotnak a legkorábbi gerinces osztály evolúciójában. A felfedezők szerint ezek a halmaradványok a legizgalmasabb leletek közé tartoznak, bár a laikusok még azt is nehezen értik meg, hogyan lehet egyáltalán a halak közé besorolni a sem fogakkal, sem csontokkal nem rendelkező állatok maradványait. A kivételes megtartási állapot azonban lehetővé tette a kutatók számára, hogy felismerjék az állat szemeit, pikkelyeit, sőt még a májat is. A finom szemcsés agyagpalában a lenyomatok gyengék ugyan, de ugyanakkor világosan felismerhetők és nagyon jellegzetesek. (o)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.