FIGYELŐ

Orosz–német gázvezeték
Lech Kaczynski lengyel államfő néhány nappal németországi látogatása előtt megfeddte a németeket, mert az oroszokkal közösen Lengyelországot kikerülő gázvezetéket akarnak lefektetni a Balti-tenger mélyén.

Orosz–német gázvezeték

Lech Kaczynski lengyel államfő néhány nappal németországi látogatása előtt megfeddte a németeket, mert az oroszokkal közösen Lengyelországot kikerülő gázvezetéket akarnak lefektetni a Balti-tenger mélyén. Kaczynski a Der Spiegelben megjelenő interjúban megvédte országát azokkal a szemrehányásokkal szemben, amelyek szerint Lengyelország a jövőben az Európai Unióban egyoldalúan nemzeti érdekeit akarja előtérbe helyezni. Szerinte sokkal inkább a németeket lehetne elmarasztalni, mert a lengyel érdekeket figyelmen kívül hagyva a Balti-tenger mélyén gázvezetéket akarnak lefektetni az oroszokkal közösen. „Egyáltalán nem szólnak gazdasági indokok a gázvezeték mellett. Szövetségesek vagyunk Németországgal a NATO-ban és az EU-ban, mire fel ez a lengyel határokat megkerülő gázvezeték?” – tette fel a kérdést Kaczynski. A vezeték a Szentpétervár melletti Viborgból indulna ki, Greifswaldnál érne véget, s Németországon kívül más nyugat-európai országoknak is jutna a rajta keresztül érkező gázból. Kaczynski úgy fogalmazott, hogy a német kancellárral, Angela Merkellel erről a témáról folytatott megbeszélései „Lengyelország szempontjából nem voltak kielégítőek”. Franciaországot is elmarasztalta, szerinte Párizs a „gazdasági patriotizmus” jelszavával különutakat erőltet.

Blair: Isten fog megítélni

A brit miniszterelnök szerint Isten fogja majd megítélni az ő szerepét az iraki háborúban. A brit politikában szokatlan vallásos megnyilvánulást máris bírálják. Tony Blair az ITV 1 kereskedelmi tévében mondta: az ilyen döntéseket, mint a nemzet háborúba vezetése, mindig mások ítélik meg. Ha az ember hisz Istenben, akkor abban is hisz, hogy tetteit Isten ítéli meg. Ez az eddigi legegyértelműbb olyan nyilatkozat, amelyben a munkáspárti kormányfő megvallotta, milyen szerepet játszik döntéseiben vallásos meggyőződése. Blairről köztudott, hogy templomjáró, a brit politikában azonban nem szokás a politikusok egyéni hitéletének nyilvános megvallása. Evan Harris, a brit Liberális Demokrata Párt képviselője bizarrnak nevezte a megnyilatkozást, és azt mondta: a politikusoknak óvakodniuk kell attól, hogy „az istenségre” hivatkozzanak. Reg Keys, a brit katonaszülők háborúellenes koalíciójának élharcosa, akinek fia meghalt Irakban, azt mondta: a vallásnak semmi köze az iraki háborúhoz, Blairt pedig nem Isten fogja megítélni, hanem a meghalt brit katonák, és a „felesleges háborúban lemészárolt irakiak” családjai. Blair az interjúban pályafutása legnehezebb döntésének nevezte a hadba vonulást, de nem volt hajlandó válaszolni arra a többször megismételt kérdésre, hogy imádkozott-e meghozatala előtt.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?