A magyar internet

<p>Milyen legyen a magyar internet? Ezt kérdezgeti egy lezser, kockás inges fiatalember újabban a magyar köztévé nézőitől. Aki kérdez, Deutsch Tamás, alias Dajcstomi, a Fidesz európai parlamenti képviselője, szakszóval az internettel kapcsolatos nemzeti konzultáció előkészítéséért és lebonyolításáért felelős miniszterelnöki biztos. Aki válaszol: aki akar.</p>

Bár nem vagyok Magyarország polgára, én is (mint bárki) javasolhatok kérdést a kérdőívre, amely a magyar internet jövőjével kapcsolatban tudakolja az emberek véleményét. Megnéztem a konzultáció internetes oldalát, nem tudom ugyanis elképzelni, mi a rákot akar kérdezni Magyarország kormánya a magyar emberektől a magyar internetről. Már csak azért sem, mert külhoni magyarként ugyanazt a magyar internetet böngészem naponta, mint a Magyarországon élők. Ennek pedig az az egyszerű oka van, hogy a magyar internet a világon mindenhol megtalálható. Ha Indiában vagy Brazíliában valaki beírja a keresőbe néhány magyar internetes oldal címét, ugyanúgy előmászik az illető oldal, mintha egy Kacsóh Pongrác úti lakásban pötyögné be, Budapesten. Mindezekből pedig az a tény következik, hogy magyar internet nem is létezik. De ha a Magyarországról működtetett magyar nyelvű internetes oldalak halmazát értik alatta, akkor a konzultációba illő lenne talán az egész világot bevonni. Ennek viszont nyilván semmi értelme nem lenne. De akkor mi értelme van annak, hogy Magyarország lakosait megkérdezik arról, milyen legyen a magyar internet, ez a megfoghatatlan valami?

Hét témakörben várják a kérdéseket: digitális környezet, digitális gazdaság, digitális kompetenciák, digitális állam, fogyasztóvédelem, versenyképesség, illetve az internet szabadsága, semlegessége. A kormány végül összeállítja a kérdéssort, amelyet májustól júliusig lehet majd megválaszolni az internetkon.hu oldalon. Nagyon kíváncsi vagyok, ebből a sok általános témakörből milyen konkrét kérdéseket sikerül összefabrikálni.

Az embernek még az is eszébe juthat, hogy a magyar kormány tényleg kíváncsi a véleményükre. De még az is lehet, hogy ez a kormányt tényleg érdekli. Az viszont már aligha hihető, hogy az esetleges jövőbeni szabályozások fő szempontja az emberek véleménye lesz. Méghozzá azért, mert a kormány az idei költségvetés tervezetében már számolt az internetadóval, a villámgyorsan utcára vonuló tömeg miatt viszont inkább törölte szótárából az internetadó kifejezést. Helyette elindult a magyar internet jövőjéről szóló nemzeti konzultáció, nyilván azért, hogy a kormány előre legitimizálja az internettel kapcsolatos döntéseit. De bármi sül is ki mindebből, bizonyosan be fogják mondani a tévében meg a rádióban, hogy nem jöhetett volna létre a magyar emberek összefogása nélkül.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?