Pontosztozkodás az idő előtt v

Csallóköztárnok. A TC Tárnok mezben játszó bacsfaiak zsinórban negyedszer is győzelem nélkül (0-1-3) maradtak a dunaszerdahelyi területi I. osztály pontvadászatában. Ezúttal hazai környezetben hullajtottak el pontokat, s a kiesés ellen harcoló királyfiakarcsaiak kaparintották meg az egyiket (2:2).

Rossz előjelekkel készültek a vendégek, hiszen öt játékos is beteget jelentett: lázzal járó vírusos hasmenés ütötte fel a fejét a királyfiakarcsai kollektívában. A rossz hír minden bizonnyal az egészséges játékosokat is meghajtotta, ugyanis már az 1. percben megsze?rezhette volna a vezetést a Kapko-legénység: Hervay lövését bravúrral védte Gábriš Dávid, a kipattanót viszont Lelkes Tamás közelről fölé durrantotta. A hazaiak először a 18. percben veszélyeztettek, de Méry fejese után Krčekhez ragadt a labda. Ondua 18 méteres szabadrúgásánál azonban csak szemmel tornázta pipára a labdát. A 37. percben Herberger túl is járt az eszén, aki Albert belőtt passzát váltotta bacsfai előnyre (1:0). Az események olyannyira felgyorsultak, hogy két perccel később Almási (bacsfai díszkíséret közepette) egyenlített. Vérszemet kaptak Ján Kapko védencei, s a 41. percben már náluk volt az előny. Orbán közeli fejesét még kiütötte Gábriš, Hromada ismétlése azonban már átvánszorgott a gólvonalon (1:2). A 43. perc?ben a vendéglátók is betalálhattak volna, Krček bakija után Tóth Tamás az üres kapuval nézett farkasszemet, de erőtlen lövése nem rezdítette meg a hálót. A második játékrész is a kimaradt bacsfai helyzetekről szólt. Ondua szögletét Méry fejelte a felső lécre, az ismétlést pedig a gólvonalról vágták ki. Az 56. percben a ki?rály?fiakar?csai csapatkapitány, Hervay megpecsételte társai sorsát. Másodszor is elküldte melegebb tájakra Horváth játékvezetőt, a jogos kiállítás nem maradt el. A hátralévő félórában tábort vertek a hazaiak a karcsai térfélen, s már a 60. percben meg is lett a gyümölcse. Egy szöglet után Csölle ugrott a legma?gasabbra, a labda pedig Kr?ček háta mögött kötött ki. A mérkőzés végén ismételten felgyorsultak az események. Tóth Tamás lábait a büntetőterületen belül ösz?szek?occintották, a megitélhető büntető azonban elmaradt. Méry még ekkor sem adta fel: 30 méteres bombáját Krček csak üggyel-bajjal hatástalanította, Ondua fejesét Almási fejelte ki a gólvonalról. Arra a kérdésre, hogy vajon megtalálták volna-e a góllövőcipőt a hazaiak, már nem kapott választ a nagyérdemű. Hogy miért? Felettébb egyszerű. Horváth játékvezető ugyanis 87 perc és 30 másodpercnyi játék után lefújta a mérkőzést... Az ápolásokért és a cserékért szokásos pluszpercekről pedig ne is beszéljünk. A történtek olyannyira felkavarták Vladimír Gábrišt, a bacsfaiak edzőjét, hogy még nyilatkozni volt hajlandó.

BÁČ-KRÁĽOVIČOVE KRAČA?NY 2:2 (1:2). Góllövők: Herberger (37.), Csölle (60.), ill. Almási (39.), Hromada (41.). Sárga lap: Nagy, ill. Hervay, Lelkes T. Kiállítva: Hervay (56.). Játékvezető: Horváth, 120 néző.

BÁČ: Gábriš–Matlaha, Méry, Tóth T., Herberger, Nagy, Albert, Csölle (75. Tóth Á.), Tóth L. (67. Čeredejev), Šafár R., Ondua.

KRÁĽ. KRAČANY: Krček–Fehér, Viszkocs, Almási, Lelkes L., Hervay, Orbán (60. Kapko), Lelkes L., Hro?mada, Lelkes T., Csáder (53. Fenes T.). (kb)

VÉLEMÉNYEK

Tóth Imre (Báč): „Sajnos nincs egy vérbeli befejező csatárunk. A szerencsével is ezúttal hadilábon álltunk. Az edzéseken nagy hangsúlyt helyezünk a támadások befejezésére, sajnos ezt a mérkőzéseken nem tükröződik.”

Ján Kapko (Kráľ. Kračany): „Nagyon ideges és harcias mérkőzésen sikerült az értékes pontszerzés. Engem is megfertőzött a vírus, lehet, hogy az öltözőben terjedt el valamilyen nyavalya.” (kb)