Júliusban az előző havival megegyező mértékben csökkent a feldolgozóipar teljesítménye az euróövezetben a londoni S&P Global Market Intelligence és a Hamburg Commercial Bank AG beszerzésimenedzser-indexe (BMI) alapján.
Júliusban is csökkent az euróövezeti feldolgozóipar teljesítménye
Júliusban az euróövezeti BMI végleges értéke az előző havival megegyezőnek, 45,8 pontnak bizonyult a 45,6 pontos előzetes értékkel szemben.
A feldolgozóipari új megrendelések júniusban már a tizennegyedik egymást követő hónapban csökkentek. A feldolgozóipari kapacitás alacsony kihasználtsága hatással volt a foglalkoztatásra, ami a legnagyobb mértékű csökkenést szenvedte el az idén.
A BMI 50 pont alatti értéke a vizsgált gazdasági tevékenység teljesítményének csökkenését, 50 pont feletti értéke pedig a növekedését jelzi.
Júliusban három euróövezeti ország ért el 50 pont feletti BMI értéket: Görögország 53,2 pontot, 7 havi mélypontot, Spanyolország 51,0 pontot, 6 havi mélypontot, Írország pedig 50,1 pontot, 5 havi mélypontot. A holland BMI 49,2 pontra 6 havi mélypontra, az olasz 47,4 pontra, 4 havi mélypontra, a francia 44,0 pontra, 6 havi mélypontra, a német 43,2 pontra, 3 havi mélypontra, az osztrák pedig 43,1 pontra, 4 havi mélypontra csökkent.
„A legutóbbi feldolgozóipari BMI-indexnek köszönhetően az a széles körben elterjedt vélekedés, hogy az euróövezet fellendülése az év második felében felgyorsul, mostanra megingott. Az év elején úgy tűnt, hogy az ágazat fokozatosan kimászhat a hónapok óta tartó termelési visszaesésből, de a júniusban felszínre került kételyeket felerősítette a termelés júliusi felgyorsult visszaesése. A gyenge adatok miatt valószínűleg csökkentenünk kell az idénre vonatkozó GDP-növekedési előrejelzésünket 0,8 százalékról” – kommentálta a felmérés megállapításait Cyrus de la Rubia, Hamburg Commercial Bank vezető közgazdásza.
„Az euróövezet ipari tevékenysége júliusban mindenütt visszaesett. A felmérés által lefedett országok közül csak Görögországban és Spanyolországban tapasztalható még érdemi növekedés, bár már ott is jelentősen lelassult a lendület. A legnagyobb gyengeséget Ausztria és Németország mutatja. A széles körű és meredek visszaesés meglepő, ami még valószínűbbé teszi, hogy a feldolgozóiparra nehéz idők várnak a következő hónapokban” – tette hozzá.
„A kereslet nem fog egyhamar visszaerősödni. A beérkező rendelések, amelyek már 27 hónapja folyamatosan csökkennek, júliusban még gyorsabban csökkentek. Úgy tűnik, a vállalatok nem sok reményt fűznek ahhoz, hogy a dolgok hamarosan jobbra fordulnak. Valójában júliusban még erőteljesebben csökkentették létszámukat, és a termelés jövőbeli növekedésével kapcsolatos bizalmuk a hosszú távú átlag alá süllyedt” – közölte Cyrus de la Rubia.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.