Mit jelent az, hogy a törvény előtt mindenki egyenlő? Onnan indul, hogy nem csak mi fizetjük ki a kerékbilincset, ha két centivel közelebb álltunk meg a zebrához Budapesten, vagy a gyorshajtást, ha 2 km/órával gyorsabban haladtunk a megengedettnél.
Azt is jelenti, hogy a lúgos orvos – aki az őt elhagyó szeretője nemi szervét öntötte be lúggal – hiába ápol fideszes kapcsolatokat, csak rács mögé kerül. Hogy a rendőr, aki kiszolgáltatott prostituáltat megerőszakolt, szintén rács mögé kerül. Hogy aki bírók megvesztegetését szervezi, oligarchák által épített Bonaparte-komplexumban lakik, és talán tud készülő újságíró-gyilkosságról, az is rács mögé kerül. Jaj, bocsánat, nem került, mert a törvényhozás végül nem ejtette a mentelmi jogát, így az igazságszolgáltatás nem tudta végezni a dolgát.
A politika igyekszik megmenteni a bűnrészeseit, hiszen, ha szervezett bűnözői módon követik el a cselekményeket, a legtermészetesebb, hogy egymás segítségére sietnek az összes elérhető eszközzel, csakhogy esetükben két extra lehetőség adódik a többi bűnözőhöz képest. Az egyik a nyilvánosság, a másik a törvényhozás. A népszerűség, a néphergelés régi és jól bevált eszköz az igazságszolgáltatás lassítására, fékezésére. Még hatékonyabb, ha elkövetőnk éppen törvényt is tud hozni, hogy saját bűnét kivezesse a Btk.-ból.
Marine Le Pent elítélték, eltiltották a közhivataltól. Csakúgy, mint megannyi francia politikust az elmúlt évtizedekben. Mert Franciaországban is sok a gond, de ha a politikusokat elcsípik véletlenül, akkor a bíróságok teszik a dolgukat. Le Pen és nyolc EP-képviselőtársa éveken át jogszerűtlenül használták fel az európai parlamenti forrásokat több mint 4 millió euró értékben. Ennél kisebb összegért is tiltottak el több időre politikust: Nicolas Sarkozy miniszterelnökét, François Fillon-t 10 évre tiltották el, miután feleségének fizettetett ki állami megbízásokat kb. 600 ezer euró értékben. Jérôme Cahuzac antikorrupciós minisztert öt évre tiltották el, mikor kiderült, hogy neki is svájci adóelkerülő számlái vannak húsz éve.
Sarkozy maga 5 évet kapott vesztegetésért többek közt, amelyből négyet ugyan felfüggesztettek, de egy évet házi őrizetben lehúzott, holott államfő volt. Jacques Chirac is megkapta a maga ítéletét, amelyet még párizsi polgármestersége idején jogtalanul használt közpénzekért osztottak ki rá.
De nem kell Franciaországban maradni. Silvio Berlusconit többször elítélték korrupció, adócsalás és végül kiskorúval való prostitució miatt. José Sócrates portugál miniszterelnöktől Adrian Năstase román miniszterelnökig hosszú a sor Európában, szerencsére, amikor vezető politikusoktól sem ijed meg a bíróság.
Nem meglepő, hogy Marine Le Pen és köre kígyót-békát kiált, csak vegyük észre, hogy az eltiltása a francia adófizetők pénzének megóvását szolgálja! A cserbenhagyásos gázolót a vezetéstől tiltjuk el, a gyermeket veszélyeztetőt az iskolából tiltjuk ki, a lopkodó politikust pedig a közpénzektől. Egyszerű.
Szlovákia és Magyarország inkább tanulhatna ezekből.
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.