A kikiáltási ár ötszöröséért kelt el árverésen a Titanic egyik túlélőjének képeslapja

A kikiáltási ár ötszöröséért, 300 ezer angol fontért kelt el egy angliai árverésen az 1912-ben elsüllyedt Titanic egyik túlélőjének képeslapja.

Archibald Gracie amerikai ezredes, akinek első osztályon volt kabinja a szerencsétlenséget szenvedett luxusgőzösön, az indulás napján adta fel képeslapját, amelynek kikiáltási ára a Henry Aldridge and Son aukciósház szervezte árverésen 60 ezer font volt.

Gracie, aki később The Truth About The Titanic (Az igazság a Titanicról) című könyvével vált ismertté, képeslapján azt írta: „Szép hajó, de megvárom az utam végét, mielőtt véleményt alakítanék ki róla”.

A PA brit hírügynökség az aukciósházat idézve arról számolt be, hogy szinte példa nélküli, hogy kalapács elé kerüljön egy muzeális értékű írás egy olyan formátumú utastól, mint Gracie. A történelmi jelentőségű dokumentum először cserélt gazdát. Az eladó nagybátyja volt címzettje Gracie képeslapjának, amelyet a londoni Waldorf Hotelbe kézbesítettek.

Gracie saját elmondása szerint a Titanic fedélzetén főleg azzal töltötte az időt, hogy a férfi kísérő nélküli hölgyeknek udvarolt. A katasztrófa napján, 1912. április 14-én, vagyis négy nappal az indulás utáni napon, fallabdázott, úszott a fedélzeti medencében és elment a kápolnába. A jégheggyel történő ütközés álmából riasztotta fel éjszaka, elmondása szerint nőket és gyerekeket segített mentőcsónakokba, majd saját maga egy felborult csónakon keresett menedéket. Bár Gracie túlélte a katasztrófát, néhány hónappal később, 1912 decemberében elhunyt.

A dél-angliai Southamptonból New Yorkba tartó Titanic óceánjáró 1912. április 15-re virradóra ütközött jéghegynek, majd süllyedt el a kanadai Újfundland partjaitól 640 kilométerre. Több mint 1500 ember vesztette életét a szerencsétlenségben.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?