Piroslott a gólszegény rangadón

Ógyalla. A szombati összecsapás legnagyobb pozitívuma, hogy a felújított ógyallai futballpályán 1100 (!) szurkoló izgulta végig a színvonalát tekintve csupán közepesnek mondható régiórangadót, mely az esélyes vendéglátók egygólos győzelmével zárult. Sajnos a találkozó hajrájában két piros lapot osztott ki Kútny játékvezető.

Elsősorban a küzdelem dominált az ógyallaiak és az imelyiek piros lapokkal is tarkított régióderbijénPavol Nemček felvételeAz időjárás is kegyeibe fogadta a futballistákat, akik a körülményekhez képest jó talajú pályán mérték össze tudásukat. Az már az elején világossá vált, hogy elmarad a hazai drukkerek óhajtotta gólzápor. Az imelyiek ugyanis zártan védekeztek, nem engedték kibontakozni a sörgyáriakat, akik nagy igyekezetükben a támadások szervezésében sok hibát vétettek. Elsősorban a küzdelem dominált a játéktéren. Az első említésre méltó akciót a 10. percben látták a nézők. Ekkor Konc húzott el a labdával a szélen, jól időzített beadását azonban Tárnok a vendégek kapusának kezébe fejelte. Tíz perccel később Zdeno Vozárik az ötösről visszagurított labdát a kapu fölé durrantotta. Peltzner, a hazaiak hálóőre elsősorban a magas labdák hárításánál jeleskedett. A 37. percben szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. Konc mintegy 19 méterről mesterien csavarta el a labdát a sorfal mellett, lapos lövése a hosszú sarokban landolt. Szünet után sem változott a játék képe. Továbbra is az ógyallaiak játszottak enyhe mezőnyfölényben, ám Ondrusek Zoltán védenceinek nagyon oda kellett figyelniük a gyors ellentámadásokkal kísérletező imelyiekre. A 70. percben egyenlítési lehetőséget puskáztak el az imelyiek, Čech fejese a kapufán csattant. A 85. percben Turančík ugyan átemelte a labdát Gombár felett, ám az egyik jókor érkező imelyi védő a gólvonalon mentett. Miután a hazaiaknál Tárnokot Bičan váltotta fel, a játéktéren felforrósodott a levegő. A nevezett ugyanis még a két rivális őszi mérkőzésén komoly sérülést okozott Szabó Attilának, akit akkor arccsonttöréssel szállítottak kórházba. Alighanem az akkori emlékek hatására megszaporodtak a szabálytalanságok. A játékvezető előbb sárga lapokkal igyekezett rendet teremteni, a végén két labdarúgót a rendes játékidő letelte előtt zuhanyozni küldött. Előbb az imelyi Nagy Józsefet állította ki, majd pár perc elteltével a második sárga lapját begyűjtött Zdeno. Vozárik is hasonló sorsra jutott. A játék képe alapján elmondhatjuk, megérdemelten szerezték meg a három pontot a hazaiak.

HURBANOVO–IMEĽ 1:0 (1:0). Góllövő: Konc (37.). Sárga lap: Kmeť, Zdeno Vozárik, Turančík, ill. Hübsch, Szabó, Polgár. Piros lap: Zdeno Vozárik (86.), ill. Nagy József (82.)

HURBANOVO: Peltzner–Varga (80. Ilon), Tárnok (63. Bičan), Roman Vozárik, Zdeno Kršteňanský, Zdeno Vozárik, Turančík, Kmeť, Gelle, Konc (90. Pastorek), Kraslan.

IMEĽ: Gombár–Hübsch (55. Polgár), Oroszi, Szabó Attila, Čech,, Lovász, Šmida, Zemanek (67. Kováč), Nagy József, Haris, Káplocký (78. Hengerics). (ái)

SZAKVEZETŐI VÉLEMÉNYEK

Ondrusek Zoltán (Hurbanovo): „A mieinket nagyon meglepte a vendégek defenzív taktikája. Játékosaink görcsös igyekezetébe sok hiba csúszott. Győzelmünk azonban megérdemelt.”

Michal Bacigáľ (Imeľ): „Játékosaink betartották a taktikai utasításokat. Nem engedtük kibontakozni a hazaiakat, akik fordulás után bekeményítettek, ezért eldurvult a rangadó.”