Királyhelmeci gólínség

Királyhelmec. A végén csattant az ostor a kelet-szlovákiai IV. liga déli csoportjának két jó képességű csapatának tegnap délutáni párharcán. A hétközi fordulóban is gólképtelen királyhelmeciek ezúttal is csupán a ziccerekig jutottak el, nem tudták gólra váltani enyhe mezőnyfölényüket. Már a 2.

Királyhelmec. A végén csattant az ostor a kelet-szlovákiai IV. liga déli csoportjának két jó képességű csapatának tegnap délutáni párharcán. A hétközi fordulóban is gólképtelen királyhelmeciek ezúttal is csupán a ziccerekig jutottak el, nem tudták gólra váltani enyhe mezőnyfölényüket. Már a 2. percben veszélyben forgott a szilvásiak kapuja, Molnár 20 méterről leadott szabadrúgása centiméterekkel süvített el a bal kapufa mellett. A 8. percben Tárczy élesen kapu elé belőtt labdájáról egy hajszállal maradt le a jobb kapufánál ólálkodó hazai gólzsák, Molnár. A vendégek erejéből mindössze egy távoli lövésre futotta az első negyedórában. A 17. percben azonban már a házigazdák hálóőrének is akadt dolga, Gyimesi azonban a közelről kapura lőtt labdát jó érzékkel hárította. A 20. percben Molnár beadására remek ütemben érkezett Dako Dénes, fejese azonban a hosszú sarok mellett hagyta el a játékteret. A 37. percben megsérült Majoroš, akit az ápolás után cserélni kellett. Szünet után sem változott a meccs forgatókönyve. Továbbra is a királyhelmeciek irányították a játékot, az akciók befejezésénél azonban több esetben is hibáztak. ĺgy történt ez a 62. percben is, amikor Dako Dénes a háló helyett a kifutó vendégkapust találta telibe. A 77. percben Petruska lövésénél volt baj az irányzékkal, majd Molnár fejese szállt kapu mellé. A végjátékban a vendégek időhúzásra rendezkedtek be. Sérülést színlelve igyekeztek kifogni a szelet a hazaiak vitorlájából. Sajnos a játékvezető rezzenéstelen arccal tűrte a szilvásiak sportszerűtlenségeit. Már javában túlóráztak a csapatok, amikor a hazaiak kapusa és védelme egymásra várva tálcán kínálta fel a lehetőséget a vendégeknek. Drotár nem habozott, lesgyanús pozícióból megszerezte a három pontot érő találatot.

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC–SLIVNĺK 0:1 (0:0). Gólszerző: Drotár (90.) Sárga lap: Orosz Miklós, ill. Kačúr. Játékvezető: Švec, 220 néző. KRÁĽOVSKÝ CHLMEC: Gyimesi–Petruska, Korfant, Orosz Miklós, Dako Péter (75. Lukács), Majoroš (37. Paholics), Tárczy, Berta, Orosz Gergő, Dako Dénes, Molnár. (pm)