Karnyújtásnyira a győzelemtől

Komárom.Végre ismét pontot szereztek a III. liga nyugati csoportjában sereghajtó hazaiak, akiket bizony csupán néhány másodperc választott el az első idénybeli győzelemtől.

A második félidőben uralták a mezőnyt a komáromiak, akiktől a végén elpártolt a szerencseMilan Drozd felvételeA két csapat közti husszonnyolc pontnyi különbség nem nagyon tükröződött a párharc lefolyásán. A felfelé igyekvő vendégek kivárásra játszottak, s a hazaiak első megingásából mesterien profitáltak. A 15. percben a KFC védelme nem tudta hárítani J. Martinka beadását, melyet Luhový értékesített. A folytatásban „violák” ragadták magukhoz a kezdeményeést, ám az ellenfél taktikai fegyelmezettségének köszönhetően nem engedte őket kibontakozni. Jobbára a két tizenhatos között zajlott a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben.

Fordulás után a komáromiak nagyobb sebességre kapcsoltak, aminek csakhamar meg is volt az eredménye. Az 50. percben Maťo átadását Tóth lekezelte, s habozás nélkül a hálóba célzott. Hat perc elteltével vezetéshez jutott a KFC. Zlatohlávek végezte el a szabadrúgást, a labda Uzolához került, aki hét méterről nem hibázott. Említést érdemel, hogy ennél a találatnál a vendéglátók begyakorolt figurája hozta meg az édes gyümölcsét. A 72. percben Uzola egyedül robogott kapura, ám a vendégek hálóőre szögletre mentett. Ezt követően újfent Uzola puskázta el a ziccert, aki öt méterről sem talált a kapuba. A párharcnak ebben a szakaszában a jó képességű vendégek alárendelt szerepet játszottak. Egy újabb gól végleg padlóra küldte volna őket. A balszerencsés komáromiak azonban a találkozó hajrájában nem ügyeltek a vendégek ellenakciójára, a csereként beállt Minarech a 90. percben kiegyenlített. Még a hosszabbításban is megszerezhették volna a győztes találatot a komáromiak, ám ezen a meccsen elpártolt tőlük a szerencse. Sovány vigasz Karol Múčka edző védencei számára, hogy több hónapos pontaszály után ismét döntetlenre játszottak, mi több, kétszer is a hálóba találtak. Ezt megelőzően ugyanis tizenhét bajnoki mérkőzésen mindössze négy gólt lőttek a komáromiak.

KOMÁRNO–LEDNICKÉ ROVNE 2:2 (0:1). Gólok: Tóth (50.), Uzola (56.), ill. Luhový (15.), Minarech (90.). Sárga lap: Zlatohlávek, ill. Tomana, Minarech. KOMÁRNO: HERKO–Kozáček (81. Meleg), Bazinský, Zlatohlávek, Sklenář, Kökényesi, Uzola, Antalovič, Nagy Jenő, Maťo, Tóth (65. Bagin). LEDNICKÉ ROVNE: Hrnčiarik–Mišík (86. Kadlec), P. Martinka, Bagin, Šatka, Basila, Šebo (64. Minarech), Luhový, Grendel, Tomana, J. Martinka.

SZAKVEZETŐI VÉLEMÉNY

Nagy Ferenc (Komárno): „Gyengére sikeredett első félidő után 0:1-ről fordítottunk. A folytatásban elpártolt tőlünk a szerencse, hiszen a mieink három ziccert hibáztak. A vendégek az utolsó másodpercekben kiegyenlítettek. Mezünkben Antalovič vitte a prímet, ám a többiek is dicséretet érdemelnek.”