Baj volt az irányzékkal

Buzita. A Kelet-szlovákiai Futballszövetség vezérkara úgy határozott, hogy a megfelelő időjárási- és pályaviszonyokra való tekintettel még ősszel megrendezik a hatáskörébe tartozó bajnokságok első tavaszi fordulóját.

Buzita. A Kelet-szlovákiai Futballszövetség vezérkara úgy határozott, hogy a megfelelő időjárási- és pályaviszonyokra való tekintettel még ősszel megrendezik a hatáskörébe tartozó bajnokságok első tavaszi fordulóját. ĺgy fordulhatott elő, hogy egyes csapatok, köztük a buzitaiak is, két egymást követő meccset játszottak hazai pályán.

A kelet-szlovákiai V. liga délkeleti csoportjának 14. fordulójában a nátafalvaiak vendégszerepeltek Buzitán, ahol a jó képességű vendéglátók a hagyományoknak megfelelően ismét temérdek góllal kecsegtető helyzetet puskáztak el. Az első hazai találat a 25. percben került a jegyzőkönyvbe. Demko beadását Riapoš kapura fejelte, a labdát a vendégkapus előtt felbukkanó hazai középhátvéd, Kmecko, úgyszintén fejjel, a hálóba csúsztatta. (1:0) A 33. percben Marhevka a 16-os sarkáról szabadrúgást végzett el, a kapu elé ívelt labdát az ötösön helyezkedő az alsó sarokba bólintotta. (2:0) A kétgólos előny ellenére azonban a hazai drukkerek bosszankodtak, hiszen kedvenceiek további hét ziccert hagytak kihasználatlanul. A kihagyott helyzetek számát tekintve Ďurko játszotta a prímet, aki négy ízben is feliratkozhatott volna a gólszerzők közé. Fordulás után is folytatódott a közönség ziccerkesergője. Riapoš szólóját a vendégkapus hárította, Ďurko az ötösön lyukat rúgott, néhány perc elteltével pár lépésről a kapu mellé fejelt. Tehetetlensége a 75. percben tetőzött, amikor mintegy hét méterről leadott lövése három méterrel szállt a kapu mellé. A 70. percben Palenčár két méterről a kapufát találta telibe. A 77. percben Riapoš egyéni akciójánál a nátafalvaiak hálóőre tisztázott jó érzékkel. Két perccel később Palenčár már nem hibázott, az ötösön tisztára játszotta magát és a felső sarokba durrantott. (3:0) Jó iramú, sportszerű találkozón megérdemelten győztek a minden tekintetben jobb vendéglátók.

BUZICA–NACINA VEC 3:0 (2:0). Gólok: Kmecko (25.), Riapoš (33., 79.). Sárga lap: Valko (Nacina Ves). Játékvezető: Mojsej, 150 néző. BUZICA: Fedor– Marhevka, Kmecko (85. Túróczi), Fifik–Demko, Herczeg, Fazekas, Ďurko (80. Képes), Šnír– Palenčár, Riapoš. (mj)