Kockázatos fiútúltengés

Provo. Jelentős politikai-társadalmi veszélyekkel járhat az az elsősorban Ázsiában megfigyelhető jelenség, hogy egyre több fiú születik.

Az amerikai Brigham Young egyetem politikatudományi professzora, Valerie M. Hudson és az angliai Kent egyetem nemzetközi politikai előadója, Andrea M. Den Boer fura címmel jelentetett meg közös könyvet: Csupasz ágak: Ázsia többlet férfilakosságának biztonsági következményei. A csupasz ág kínai kifejezés, azokra a férfiakra vonatkozik, akik nem alapítanak családot, mert nem találnak maguknak asszonyt. Egyszerű okból: azok meg sem születtek, áldozatává váltak a magzati nőirtásnak. Kínában, Indiában, Pakisztánban és másutt is ősi hagyomány, hogy a fiúnak nagyobb a becsülete, mint a lánynak. Ez azonban csak a modern tudománnyal vezetett súlyos következményekhez. Ultrahangos vizsgálattal mind hatékonyabban lehet megállapítani, más technológiákkal pedig már befolyásolni is a magzat nemét, a nyolcvanas évek végétől ezekben az országokban a születési arány a fiúk és a lányok között mind erőteljesebben eltolódott az előbbiek javára. A normális arány demográfusok szerint az, hogy 105-107 fiú jut 100 lányra. Kínában azonban az arány 117:100, Indiában 111-114 fiúszületés jut 100 lányra, de egyes helyeken 156 fiú is jutott 100 lányra. Ráadásul a gyermekhalandóság is jóval nagyobb a lányok, mint a fiúk körében. A férfiak életére, sőt a társadalom működésére is aggasztó következményekkel járhat ez az irányzat. 2020-ra Indiában 28 millióval több fiatal (15-34 éves) férfi él majd, mint nő, Kínában a számuk elérheti a 30 milliót. Azaz a fiatal férfiak 12-15 százalékának nem lesz párja – főleg a szegény, a munkanélküli férfiak járnak majd így. Kínában történelmi tapasztalat: a különböző társadalmi mozgások felforgató elemei jórészt a csupasz ágak közül toborzódnak, ők alkotják a bűnöző testvériségek, alvilági triádok tagságát, mert úgy érzik: csak erővel szerezhetik meg azt, amit a társadalom megtagadott tőlük. Kína nagyvárosaiban az utóbbi időben 50-90 százalékkal nőtt a bűnözés, a tettesek általában csupasz ágak. A két szerző szerint az olyan társadalmat, amelyben jóval több a férfi, mint a nő, a történelmi tapasztalatok szerint csak tekintélyuralmi módszerekkel lehet kormányozni. Mi több, az ilyen országok vezetői rendszerint provokatív, agresszív, kardcsörtető külpolitikát folytatnak, hogy ezzel biztosítsák a maguk számára a csupasz ág-népesség tiszteletét és lojalitását.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?