Szoros küzdelemben diadalmaskodtak a dági röplabdások

Rögbi
A rögbi világkupa selejtező legutóbbi magyar érdekeltségű mérkőzését Madridban rendezték meg, ahol az Esztergomi Vitézekkel megerősített magyar válogatott kitűnő talajú pályán, gyönyörű időben mérkőzött meg az európai élvonalhoz tartozó spanyolokkal.

Rögbi

A magyar csapat támadólag lépett fel, s némi meglepetésre egy büntetőrúgásból a vezetést is megszerezte. A spanyolok ekkor magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak, s a félidő végére tetemes előnyt szereztek. A második játékrészben is a hazaiak irányították a játékot, a magyar csapat főleg a védekezésre koncentrált, és csak szórványos ellentámadásokat vezetett. A vége 63:9 lett a spanyolok javára, ám a magyarok nem játszottak alárendelt szerepet a sokkal magasabb szinten rögbiző spanyolokkal szemben.

Visszatekintő:

Spanyolország – Magyarország 63-9 (31-3)

Madrid, University Campus pálya, 7000 néző.

Vezette: Baros (Portugál)

Szövetségi kapitány: Michael Cowan.

Célok: Mett 9.

Röplabda

A hétvégén a Szolnoki RK-SI látogatott el a dági sportcsarnokba, ahol az idén kiemelkedően eredményes hazaiak vártak rájuk. Bár az első szettet a szolnokiak nyerték, két játszmában fordítottak a dágiak, s bár még egy szoros csatát a vendégek nyertek (melyben már 24:23 volt a Dági SE javára), a végén 3:2-re a hazaiak szerezték meg a végső győzelmet. A Szolnok ráadásul egy nappal később sima 3:0-s vereséget szenvedett a Kométa Kaposvártól, így a két csapat – köszönhetően a dágiak jobb szett arányának – helyet cserélt a tabellán. S azt se felejtsük el, hogy a csapat idén kilenc meccséből négyet megnyert, míg a szolnokiak csupán kétszer hagyták el győztesen a pályát.

A Dági SE következő meccsét szombaton idegenben játssza a kisebbik kaposvári csapat ellen – győzelmi esélyekkel.

Dági SE–Szolnoki RK-SI 3:2

(-18, 18, 17, -24, 12)

Dág, 200 néző; V: Mocsnik, Ujházi

Dág: Zirigh 6, Oszuska II Z. 20, Horváth G 14, Szauter 25, Oszuska I. Z 3, Haltrich 19. Cs: Koch (liberó), Bagics. Edző: Bognár Ellák

Szolnok: Szegedi 14, Juhász 4, Melicher 14, Gulyás 14, Makai 8, Tóth G. 10. Cs: Pénzes (liberó), Takó 1. Edző: Ilyés Gábor

Labdarúgás

Az elmúlt napokban nem sok szerencsével jártak régiónk focicsapatai. A Dorog sovány döntetlent ért el idegenben, az esztergomiak pedig sima vereséggel távoztak Nyergesújfaluról.

A Dorog a vele azonos pontszámmal álló Budapesti Erőműhöz látogatott, ahol száz néző előtt harmatos gól nélküli döntetlent játszott. A bányászvárosiak 23 ponttal ötös holtversenyben jobb gólkülönbségüknek köszönhetően az ötödik helyen állnak, kilenc ponttal lemaradva a listavezető Százhalombattától.

Az esztergomiak Nyergesújfalura látogattak, ahol 0-0-s első félidő után három gólt kaptak, s simán kikaptak a jobb erőkből álló hazaiaktól. Az Esztergom 11. helyen áll, majd húsz ponttal lemaradva az élmezőnytől.