Miből fizetik majd az orvost?

Nem okozott meglepetést, hogy az államfő által visszautalt egészségügyi ellátásról szóló törvényt újra megszavazta az összes koalíciós honatya. Az egészségügyi miniszter elégedett a döntéssel, amely tovább terheli a szociálisan gyengébb rétegeket.

Nem okozott meglepetést, hogy az államfő által visszautalt egészségügyi ellátásról szóló törvényt újra megszavazta az összes koalíciós honatya. Az egészségügyi miniszter elégedett a döntéssel, amely tovább terheli a szociálisan gyengébb rétegeket. A meglepetést inkább Rudolf Zajac azon kijelentése okozhatja, miszerint az egészségügy reformja végre összhangban lesz a németországi vagy EU-s normákkal, amely követendő példa Szlovákia számára is. Csakhogy arról Zajac úr és a többi honatya nem akar tudomást venni, hogy az EU-tagállamokban az átlagfizetések és a nyugdíjak összege többszöröse az itteninek. Talán a jólétben dúskálóknak halvány fogalmuk sincs arról, hogy a megszorító intézkedések sorozata milyen sanyarú sorsba taszítja az idős, beteg polgárokat, akik kis nyugdíjukat élelemre vagy gyógyszerre fordítják, a ruházkodásról nem is beszélve. Úgy tűnik, csak a szavazataikra volt szükség, pedig a képviselők azért kaptak bizalmat, hogy valamennyi polgár javát, jobb megélhetését szolgálják. A június elsejével életbe lépő jogszabályt nem sokban módosították. A törvény szűkre vonja azok körét, akik mentesülnek a megszabott díjak fizetése alól. Ráadásul a módosított változat nem fogalmaz eléggé világosan, közérthetően, különböző értelmezésekre, elbírálásokra adhat okot. Nem fizet a receptért a szükséghelyzetben és a súlyos egészségkárosodást szenvedett személy. Kérdés viszont az, kik is kerülhetnek az utóbbi két kategóriába, mert ezt a beteg aligha tudja kellőképpen meghatározni és az orvosok is eltérően dönthetnek a fizetéssel kapcsolatban. Félő, lesznek olyan helyek, ahol visszaélnek majd a jogszabály homályos megfogalmazásával, vagy rossz értelmezéssel azt nem megfelelően alkalmazzák. Lecsúszhatnak a népszerűségi listán a koalíciós pártok és vezetőik, mert az általuk megszavazott jogszabály nyomorba, további elszegényedésbe döntheti a vékony pénztárcával rendelkező polgárok ezreit. Nekik nincs EU-s, vagy parlamenti fizetésük, hogy az életszínvonal fenntartása mellett a fejlett államok polgáraihoz hasonlóan kiegyenlítsék az egészségügyi számlát. A jövőben növekedhet a Smer népszerúsége, amely elutasítja a törvényt, s jogorvoslást vár az alkotmánybíróságtól. A betegek és a létminimumon tengődők ezrei utasítják el azon képviselők állításait, akik úgy vélik, a jogszabály nem ró túl nagy terhet a betegekre és nem jelent túl nagy anyagi megterhelést. Ennek az ellenkezője igaz.

Krascsenics Géza, Nyárasd

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?