Győzelem az EU számára Juncker washingtoni útja

Győzelem az Európai Unió számára, hogy Donald Trump amerikai elnök tűzszünetet jelentett be az Európa és Amerika között kialakult kereskedelmi háborúban.A Financial Times brit üzleti napilap szerint már az győzelem Európa számára, hogy az eddig kivetett vámokról tárgyalásokat kezdenek, s ez idő alat

Győzelem az Európai Unió számára, hogy Donald Trump amerikai elnök tűzszünetet jelentett be az Európa és Amerika között kialakult kereskedelmi háborúban.

A Financial Times brit üzleti napilap szerint már az győzelem Európa számára, hogy az eddig kivetett vámokról tárgyalásokat kezdenek, s ez idő alatt egyik fél sem vet ki újabb vámokat.

Mennyit ér Trump szava?

A bejelentést ugyanakkor a kommentár ködösnek nevezte, ugyanakkor rövid távon mindkét fél számára győzelmet jelent, mivel enyhíti a két vezetőre nehezedő nyomást, hogy megoldást találjanak a kereskedelmi kapcsolatok terén kialakult, lefelé tartó spirál megállítására.

A cikk szerint ugyanakkor a felek nyilatkozatai alapján továbbra is tisztázatlan, vajon meddig tart a tűzszünet, ugyanis a tárgyalások befejezésének időpontjáról semmiféle döntés nincs, és előfordulhat az is, hogy az amerikai elnök teljes hátraarcot csinál, ahogy ezt már idén egyszer megtette Kína esetében.

Az üzleti csoportok óvatos örömmel fogadták a megegyezést, és remélik, hogy befejeződik a kereskedelemi háború.

Szójababra megy a játék

A Libre Belgique belga napilap azt írta, Juncker és Trump elásta a csatabárdot, vége a kereskedelmi háborúnak. A napilap szerint nagy volt a tét, ugyanis az Egyesült Államok az európai acélárukra és alumíniumtermékekre kivetett amerikai vámok mellett komoly vámok bevezetését ígérte az autóbehozatalra is. Nagy eredmény a lap szerint, hogy Donald Trump nem tekint többé Európára ellenségként, és „nagyon nagy napnak” nevezte a tárgyalásokat a szabad és korrekt kereskedelem számára. A kommentátor szerint azonban nem lehet kimondani, hogy a bizalom teljes mértékben helyreállt volna, ugyanis az ördög olyan részletekben rejtőzik, mint Juncker ígérete az amerikai szójabab nagy mennyiségű importjára, amelynek esetében a többi tagállam beleegyezésére is szükség van. De ilyen a korábbinál több amerikai cseppfolyósított gáz (LNG) európai vásárlására tett ígéretet is, ugyanis az orosz Gazprom ajánlata továbbra is kedvezőbb az amerikainál, nem beszélve a földrajzi közelségről és a már kiépített infrastruktúráról – jegyezte meg a szerző. Emlékeztetett, hogy a közös nyilatkozat kimondja: sem az Egyesült Államok, sem az Európai Unió nem fog szembe menni a megállapodás szellemével a kereskedelmi kapcsolataik javítása érdekében. Ugyanakkor azt is előírja, hogy a megállapodás megszűnik, ha az egyik fél megszakítja a tárgyalásokat. Ez az utolsó mondat egy Európa számára adott biztosításnak tűnik az amerikai elnök kiszámíthatatlan szembefordulása esetére – írta cikkében a belga napilap. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?