Több kátyút javítanak ki

Egyes szakaszokon csak az aszfaltréteg cseréje jelentene hatékony megoldást.KirályhelmecA Bodrogköz központjában idén az eredetileg tervezettnél mintegy egy negyedével több kátyút és úthibát javítanak ki.Királyhelmecen az enyhe tél miatt viszonylag kevés új kátyú keletkezett, ám tavaszra több út így

Egyes szakaszokon csak az aszfaltréteg cseréje jelentene hatékony megoldást.

Királyhelmec

A Bodrogköz központjában idén az eredetileg tervezettnél mintegy egy negyedével több kátyút és úthibát javítanak ki.

Királyhelmecen az enyhe tél miatt viszonylag kevés új kátyú keletkezett, ám tavaszra több út így is jelentős felújításra szorult. A legrosszabb állapotban a forgalmas Kaposi út volt, de az aszfaltréteget a Stadion és a Kórház utcában is le kellett volna cserélni. Pataky Károly polgármester lapunknak elmondta, tavasszal egy erre szakosodott vállalat embereivel fölmérték, mely szakaszok rekonstrukciója a legidőszerűbb, és a munkát ez alapján végeztették el. Az eredeti tervek szerint a kátyúzásnak már május végére be kellett volna fejeződnie, ám a kivitelező cég hibájából erre máig nem került sor. A polgármester tájékoztatása szerint a vállalat a mulasztást elismerte, és felajánlotta a városnak, hogy jóvátételként a tervezettnél 25 százalékkal több úthibát javít ki.

Így az utak többségének felületéről az elkövetkező hetekben eltűnnek a kátyúk, ám egyes szakaszokon csak az aszfaltréteg teljes cseréje jelentene hatékony megoldást. Királyhelmecen gondot okoz az is, hogy a tervek szerint már augusztusban elkezdődik a kanalizáció kiépítése, de azt továbbra sem lehet tudni, hogy a beruházást végző cég a település mely részén kezdi a munkát. A 13,6 millió eurós fejlesztést ugyanis nem a város, hanem a Kelet-szlovákiai Vízgazdálkodási Vállalat végezteti.

A korábbi városvezetés 2013 februárjában megállapodást kötött egy kassai céggel, amely vállalta, hogy 10 ezer euró értékben kijavítja a legforgalmasabb, illetve a legrosszabb állapotúnak ítélt utcák burkolatát. Az általuk alkalmazott eljárások a korábbi technológiánál viszonylag tartósabb eredményt hoztak. Most a kátyúzás közel 20 ezer euróba kerül, de az idei költségvetésben 30 ezer eurót különítettek el rá.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?