Idegenben győztek a bősiek

Partizánske/Bős. Szombaton megszerezte első idegenbeli győzelmét a III. liga nyugat-szlovákiai csoportjának bősi újonca, mely vesztes állásból fordított a partizánskei futballpályán. A párharc első perceiben úgy tűnt, hogy a csallóköziek továbbra is hadilábon állnak a helyzetek értékesítésével.

Partizánske/Bős. Szombaton megszerezte első idegenbeli győzelmét a III. liga nyugat-szlovákiai csoportjának bősi újonca, mely vesztes állásból fordított a partizánskei futballpályán. A párharc első perceiben úgy tűnt, hogy a csallóköziek továbbra is hadilábon állnak a helyzetek értékesítésével. „Az első negyedórában a hazaiak kezdeményeztek többet, kapunk azonban nem forgott gólveszélyben. A 16. percben Méry Attila vezette gyors ellentámadásunkat. Kováčhoz passzolt, csatárunk lövését a vendéglátók hálóőre csak kiütni tudta, Nagy Tamás senkitől sem zavartatva ziccert hibázott. A 20. percben Kováč helyzeténél is baj volt az irányzékkal. Öt perccel később Stuparič pontosan célzott, előnyhöz jutott a Partizánske. A 30. percben Méry Attila egyenlíthetett volna, ám nyolc méterről az ellenfél kapuja fölé durrantott. Öt perccel később végre eredményesek voltak a mieink. Kováč bal oldalról szögletet ívelt be a kapu elé, a jó ütemben érkező Liszkay csukafejese a hálóban landolt” – ecsetelte az első játékrész történéseit Liszkay Tibor, a Duna-partiak klubelnöke. Egyébként az egyenlítő találat a családban marad, hiszen a tisztségviselő fia volt a gólszerző... Fordulás után is jobbára a Szaban-legénység játszotta a prímet. Az 50. percben Csicsay Kornél 12 méterről kapura célzott, csípős lövését azonban a hazaiak kapusa nagy bravúrral hárította. A 65. percben Méry az előkészítésnél jeleskedett. „Középpályásunk Nagyhoz továbbított, ő ollózva küldte a labdát Kvačkajhoz, aki habozás nélkül a kapuba lőtt” – elevenítette fel a győztes találat korreográfiáját informátorunk. A hajrában mindent egy lapra tettek fel, elkeseredetten rohamoztak a hazaiak. „A végén ugyan hat percet hosszabbított az egyébként nagyon jól bíráskodó játékvezető, mi azonban már nem engedtük ki a kezünkből a zsákmányt. Ezzel a győzelemmel jó hangulatot teremtettünk a vasárnap zajló csallóközi rangadóra, melyen a nagy rivális Somorja együttesét látjuk vendégül. Izgalmas csatára, sok nézőre számítunk a hét végén, annál is inkább, hogy községünkben zajlik majd a hagyományos Csallóközi Dal- és Táncünnepély újabb felvonása” – fogalmazta meg elvárásait Liszkay Tibor.

PARTIZÁNSKE–GABČĺKOVO 1:2 (1:1). Góllövők: Teplanský (25.), ill. Liszkay (35.), Kvačkaj 65.). GABČĺKOVO: Izsmán–Soós Teodor, Pozor, Illés, Baják, Liszkay, Kvačkaj (90. Kozmér), Méry, Nagy Tamás, Csicsay Kornél (90. Varga Péter), Kováč (80. Kiss Igor). (ái)