GYÚJTÓPONTBAN

Hidaskürti lőgyakorlat
Hidaskürt. Két vereséget követően a Kajal együttesét fogadta legutóbb az újonc Mostová a galántai területi bajnokság I. osztályában. Knapp Károly edző legénysége a szó legszorosabb értelmében lerohanta ellenfelét, s látványos akciókat követően tetszés szerint lőtte a szebbnél szebb gólokat.

Hidaskürt. Két vereséget követően a Kajal együttesét fogadta legutóbb az újonc Mostová a galántai területi bajnokság I. osztályában. Knapp Károly edző legénysége a szó legszorosabb értelmében lerohanta ellenfelét, s látványos akciókat követően tetszés szerint lőtte a szebbnél szebb gólokat. Az első 45 perc után már ötgólos előnyre tett szert. Szünet után is – vastaps kíséretében – folytatódott a hidaskürtiek lőgyakorlata. Végül kiütéses, 11:0 arányú hazai győzelemmel végződött a gólparádé. „Ma talán még az is bement, amiből máskor helyzet sem lett volna. Ha a tizenegy gólt elosztanánk háromfelé, akkor most pontveszteség nélkül listavezetők lennénk. ĺgy sincs baj, de azért még mindig nem emésztettük meg a taksonyiak elleni hazai és a nagymácsédi, ugyancsak fura körülmények között elszenvedett vereséget” – mondta Kiss Gábor, a hidaskürtiek klubelnöke. (zsi)

Ökölcsata a nyitányon

Guszona. Hazai pályán vasárnap súlyos (1:5) vereséggel rajtoltak el a guszonai focisták a rimaszombati területi bajnokság I. osztályában. A fiaskó ellenére azonban már annak is örülhettek a foci szerelmesei a gömöri kis faluban, hogy fiaik idáig eljutottak, ugyanis a két évvel ezelőtt a hazai és a szomszédos magyarhegymegi fiatalokból Tiffinger Gyula vezetésével összeverbuválódott csapat elsősorban saját szórakozására vágott neki a III. osztálynak. Hogy aztán két éven belül kétszer is feljebb kerüljenek! „Az önkormányzattól kaptunk anyagi támogatást, így neki tudtunk vágni az első osztálynak is. S ha már a felsőházban vagyunk, szeretnénk itt is helytállni” – állítja Tiffinger, aki edző és klubelnök egy személyben. Helytállni megpróbálhatnának a drukkerek is, ugyanis a vasárnapi kudarcot két hazai „törzsszurkoló” véres ökölharca tette még fájóbbá. (up)

Vizes foci Dióspatonyban

Dióspatony. Vasárnap kora este ítéletidő tombolt a Csallóközben. A kiadós égi áldás helyenként tavacskává változtatta a futballpályákat. ĺgy volt ez Dióspatonyban is, ahol az éppen zajló bajnoki párharcot kénytelen volt félbeszakítani a játékvezető. „A bíró által elrendelt, mintegy tízperces szünet után sikerült befejezni a mérkőzést. A pálya azonban csak nagy adag jóindulattal volt minősíthető játékra alkalmasnak. A labda ívét lehetetlen volt kiszámítani, a vizes focit helyenként kabaréba illő jelenetek tarkították. Az eredmény már nem változott, 1:0-ra nyertük a futballcsatának induló, pólos beütésekkel végződött párharcot. Szerencsére a játékosok sérülés nélkül vészelték át a csúszós végjátékot” – elevenítette fel az emlékezetes perceket Lelkes Vince dióspatonyi polgármester. (ái)

Vigaszdíj a kudarcért

Nyárasd. Pont nélkül a tabella 15. lépcsőfokáról várják az eredményesebb folytatást a nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjában közreműködő nyárasdiak. Az együttes két idegenbeli kudarc után vasárnap hazai pályán szenvedett vereséget a listavezető vágpattaiaktól. „A sors fintora, hogy mi ezen a meccsen eddigi legjobb teljesítményünket nyújtottuk, mégis a vendégek, akik egyetlen helyzetükből profitáltak, szereztek három pontot. Több gólhelyzetet is elpuskáztunk, ez megbosszulta magát” – fogalmazott Anton Grajcár, a hazaiak szakvezetője. Tanítványai egyébként három őszi mérkőzésükön egyszer sem találtak az ellenfél hálójába! „Sovány vigasz, de mi voltunk a párharc erkölcsi győztesei. Ezt igazolja az a tény is, hogy a nézők tapsa kíséretében vonultak védenceim a meccs végén az öltözőbe” – emelte ki a kudarc egyetlen pozitívumát a szakvezető. (ái)

Vigyáztak a vendégekre

Nagybalog. A közép-szlovákiai V. liga D csoportjában szereplő Cinobaňa félidőben már 5:0-s vesztésre állt az újonc nagybalogiak otthonában. A vendégek a második félidőre már nem jöttek ki, mivel létszámuk a sérülések miatt 7 alá csökkent. „Ellenfelünk 9 játékossal érkezett. Már az is elkeserítő, hogy ebben az osztályban előfordulhat ilyesmi, elvégre ez már nem falusi futball” – háborgott a drukkerek nevében is Kovács Gyula, a hazaiak klubelnöke. „Van egy olyan érzésem, hogy a sok kapott gól is besegített az ellenfél „sérüléseibe”, hisz nem volt durva mérkőzés. Sőt, pont azért, nehogy idő előtt véget érjen a találkozó, nagyon vigyáztunk a vendégekre. Szerintem látták, hogy könnyen két számjegyű vereséget szenvedhetnek, s inkább ezt a megoldást választották” – vélekedett a tisztségviselő. (bt)

Közbeszóltak az égiek

Nagyabony. A dunaszerdahelyi területi bajnokság 3. fordulójában csupán a nagyabonyiak és a királyfiakarcsaiak párharcát nem sikerült befejezni a térségben tomboló ítéletidő miatt. „A játékvezető öltözőbe vezényelte a futballistákat, majd mintegy húsz percig tartó kényszerszünet után terepszemlét tartott . Utána közölte a csapatkapitányokkal, hogy a rossz pályaviszonyokra való tekintettel nem folytatódhat a találkozó” – elevenítette fel a történteket Lábodi Marián, a vendéglátók klubelnöke. Az epés megjegyzésre, hogy a 0:2-es vesztésre álló hazaiaknak épp kapóra jött a korai záróra, a következőket válaszolta: „Néhányan ugyan azzal a megállapítással igyekeztek kihozni a sodromból, hogy alighanem jól imádkoztam, ám én elmondtan nekik, hogy a meccs napján nem jártam a templomban. Ennek ellenére közbeszóltak az égiek. (ái)