Gasparovicsot Kádár helyettesítette

Feketenyék. Négy vereséget követően szombaton győzelemmel tértek téli pihenőre a sérült gólfelelősüket, Gasparovics Lászlót nélkülöző feketenyékiek a nyugat-szlovákiai V. liga déli csoportjában. A mezőny mátyusföldi újoncának pályáján vendégszereplő, a DAC fakócsapataként működő dióspatonyiak az első csapat ugyanazon időpontba zajló mérkőzése miatt csupán tizenkét futballistával érkeztek a helyszínre.

Tonkó, a dióspatonyiak csapatkapitánya (sötét nadrágban) a hazai játékosok (világos mezben) gyűrűjébenSomogyi Tibor felvételeAz első félidőben kiegyenlített volt a játék, egyik csapat sem tudott gólt szerezni. A hazaiak ugyan többet birtokolták a labdát, ám nagyon oda kellett figyelniük a zártan védekező, gyors ellentámadásokkal kísérletező vendégekre. Ebben a játékrészben mindkét együttes csupán a ziccerekig jutott el, ezeket azonban rendre elpuskázták, vagy a kapusok hárították. Fordulás után a feketenyékieknek sikerült góllá érlelniük nagyobb aktivitásukat. Az 54. percben az egyik vendégjátékos a tizenhatoson belül lerántotta Marušinecet, a megítélt büntetőt Kádár értékesítette. (1:0) Négy perc elteltével Lénárt növelte a vendéglátók előnyét, aki Marušinec gólpassszából húzott hasznot. (2:0) Ennél a mozzanatnál a dióspatonyi védő megtorpant, lest reklamált, ami megbosszulta magát. A vendégek becsületére legyen mondva, nem adták fel a küzdelmet, a 66. percben Csiba szépíthetett volna, ám elpuskázta a gólszerzési lehetőséget. A nevezett újabb rövidzárlatát követően, a labda sípszó utáni elrúgásáért, ráadásul begyűjtötte második sárgáját. A tíz főre fogyatkozott dióspatonyiaknak egy tetszetős akció végén a hazaiak beállósa, Kádár adott mattot a 72. percben, aki a léc alá célzott. (3:0) Az őszi idényzárón megérdemelten szereztek három pontot a vendégek. Ami a párharc színvonalát illeti elmondhatjuk, a labdarúgók alighanem már nagyon várták, hogy véget érjen a pontvadászat első felvonása. Annak ellenére, hogy a találkozó sportszerű keretek közt zajlott, Szabó játékvezető egy piros, illetve nyolc sárga lapot osztott ki az öszszecsapáson.

ČIERNA VODA–ORECHOVÁ POTÔŇ/DAC B 3:0 (0:0). Gólok: Kádár (54. – 11-esből, 72.), Lénárt (58.). Sárga lap: Kollárik, Polák, Lénárt, Kádár, ill. Csiba, Végh Balázs, Nagy Károly, Tonkó. Piros lap: Csiba (O. Potôň/DAC B). Játékvezető: Szabó, 150 néző. ČIERNA VODA: Petrušek–Polák, Zuzula, Lelkes, Kádár, Léránt, Kiss (81. Haver), Farkas, Kollárik, Tumma (73. Király), Marušinec. ORECHOVÁ POTÔŇ/DAC B: Horváth–Pecsuk, Nagy Károly, Ábrahám, Végh Zsolt, Vágó, Czucz Róbert, Csiba, Végh Balázs, Tonkó, Varga.

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Jurík János (Čierna Voda): „Őszintén szólva egy picit tartottam a meccstől, hiszen nem a legerősebb összeállításban léptünk pályára. Az akarat diadalaként értékelem győzelmünket. Egyébként jóval több gólhelyzetünk volt mint a vendégeknek, ezekből hármat értékesítettünk, megérdemelten nyertünk.”

Kalmár György (O. Potôň/DAC B): „Tartalékos összeállításban léptünk pályára, a kezdőtizenegyben két tizenhét esztendős ifista, Czucz és Vágó is lehetőséget kapott. Főleg az első félidőben játszottunk jól, kontrákkal igyekeztünk zavart kelteni a hazaiak védelmében. Helyzeteink, sajnos, kimaradtak, a hazaiak viszont élni tudtak a kínálkozó lehetőségekkel.”