Emberhúsra vadásznak

Bangkok. A cunami áldozatainak tetemeit falják fel elvadult, kóbor kutyák egy hullaházként használt thaiföldi buddhista templomban és a katasztrófa által sújtott más vidékeken. A gazdátlan ebeket az éhség még arra is megtanította, hogyan nyissák ki a lezárt hullazsákokat.

Ricky Martin popsztár árván maradt thaiföldi gyerekekkel BangkokbanReuters-felvételAz emberevő kutyák problémája olyan méretűvé vált Thaiföldön, hogy állatorvosok egy csoportja nyugtató lövedékekkel kábítja el az állatokat, majd összegyűjti és egy nyugat-thaiföldi kutyamenhelyre küldi őket. Thaiföldön az uralkodó buddhista vallás rossz szemmel nézi állatok életének kioltását, a hasonló problémával szembenéző Dél-Indiában azonban nem sokat teketóriáznak: éles lőszerrel ölik meg a tetemdézsmáló ebeket. A thai állatorvosok célja, hogy a cunami sújtotta övezetet kóbor kutyáktól mentes területté változtassák. Az emberhúsevő ebek a szökőár előtt valószínűleg nem kóbor kutyák voltak, hanem házi kedvencek, amelyeknek gazdái életüket vesztették a katasztrófában.

A kutyák annyira ki vannak éhezve, hogy bármilyen húst megesznek. Csak Phang Nga üdülőkörzetben, ahol az egyik legnagyobb pusztítást végezte a váratlan tengerár, 60 kóbor kutyát fogtak be, 40-et közülük a hullaházként használt Yan Yao pagoda környékén. A buddhista templomban 2000 holttest vár boncolásra és más azonosítási eljárásra. A legtöbb hullát hűtött helyen tartják, de a frissen előkerült holttestek egy darabig a szabadban hevernek. A Yan Yao temlom egyik munkása hányni látott egy kutyát, s amikor megvizsgálta az okádékot, megállapította, hogy az emberhús. Az ilyen hátborzongató események nem ritkák a katasztrófaövezetben, ahol az emberek nem képesek többé gondját viselni állataiknak.

Dél-Indiában viszont önkéntesek kóbor kutyák tucatjait lőtték ki, amikor a menekülttáborokban megtámadták a szökőár élő áldozatait, köztük gyermekeket. Egy segélymunkás elmondta: a kutyák magatartása azután változott meg, hogy a víz holttesteket sodort partra. Hullából láttak falatozni kutyákat az indonéziai Malinggei-szigeten is, amelynek félezer lakosa vagy odaveszett az árban, vagy kitelepült.

Állatmagatartás-kutatók szerint semmi meglepő nincs a gazdátlanná vált ebek viselkedésében, hiszen a kutyák eredendően ragadozók, húsevők és a vér szagát követik. A cunamit túlélt ebek ráadásul a stressz, a félelem és a trauma időszakán mennek át. Az egykori házi kedvencek kezdetben talán gazdájukat keresték, ám idővel az éhezés rászorította őket minden ehető elfogyasztására. Eleinte a valódi kóbor kutyák kezdhették meg a tetemek marcangolását, majd követték példájukat a háziasítottabb ebek is. Állatvédők azt hangsúlyozzák, hogy a kutyák csak végső elkeseredésükben vetemednek emberhús fogyasztására.

David Reinecker amerikai etológus szerint az emberhús fogyasztása nagyon veszélyessé, kiszámíthatatlanná teheti a kutyákat. „Ha egy kutya egyszer már megkóstolta az emberi vagy állati vért, akkor mindig kívánni fogja azt.” A szakember ezért általában is azt tanácsolja a kutyatartóknak, hogy ne etessék ebeiket nyers hússal.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?