A kaliforniai Stanford Egyetem Hoover Intézete nemrégiben több mint 800 digitalizált hangfelvételt és átiratot tett közzé, melyek megerősítik hogy Adolf Hitler, a náci Németország vezetője személyesen rendelte el a holokausztot – számolt be az Israel Hayom című lap.
Hangfelvételek megerősítik, hogy valóban maga Hitler rendelte el a holokausztot

A hangfelvételeken több magas rangú náci tiszt beszélgetése hallható, köztük drámai és felkavaró vallomások, melyekben a háború és a holokauszt idején alkalmazott náci módszerekről és a kegyetlen mészárlásokról beszélnek.
A Hoover Intézet honlapján közzétett felvételek között van egy Bruno Streckenbach SS-tiszt által készített felvétel, amelyben elismerik hogy Adolf Hitler konkrét utasításokat adott a „végső megoldás" végrehajtására és a zsidók tömeges meggyilkolására.
Streckenbach volt felelős a Harmadik Birodalom néhány legszörnyűbb atrocitásáért, az 1939-ben Lengyelországban ezreket lemészároló SS-halálosztagok irányításától kezdve az Einsatzgruppen (katonai bevetési csoportok) alkalmazásáig, amelyek zsidók százezreit gyilkolták meg. Az ügyészek megpróbálták megvádolni őt legalább egymillió ember meggyilkolásáért, de Streckenbachot végül soha nem sikerült felelősségre vonni a népirtásban játszott szerepéért.
Az Israel Hayom rávilágít, hogy a most közzétett felvételek azért is jelentősek, mert számos történész vitázik arról, hogy a holokauszt közvetlenül Hitler kifejezett utasítása alapján indult, vagy a totalitárius rendszerben szélesebb körű irányelveket végrehajtó beosztottak és táborparancsnokok kezdeményezései révén követték-e el.
A felvételeken hallható Streckenbach beszámolója szerint először akkor hallott a tervről, amikor egy Erwin Schulz nevű régi barátja, aki a nyugat-ukrajnai kivégzéseket felügyelte, arra célzott neki hogy kényelmetlenül érezte magát amikor szemtanúja volt zsidók tömeges meggyilkolásának.
„Schulz reszketett, mint ahogy most én reszketek, és azt kérdezte hogy mit csinálunk? Én pedig azt mondtam neki, hogy nem tehetünk semmit, nem hagyhatunk itt mindent. Volt egy parancs” – hallható a felvételeken Streckenbach beszámolója.
Az SS-tiszt végül egyenesen közvetlen parancsnokához, Reinhard Heydrichhez fordult a holokauszttal kapcsolatos kérdéseivel.
„Heydrich nagyon csendes volt. Leült a nagy tárgyalóasztal szélére, és azt mondta hogy most már maradjak csendben, fogjam be a szám, ne szóljak bele, mert nem tehetünk semmit. Ez a Führer parancsa. Ő választotta ki az SS-t, hogy végrehajtsa ezt a parancsot. Sem Heinrich Himmler, az SS vezetője, sem pedig ő nem tehet ellene semmit” – hallható Streckenbach a felvételeken.
Thomas Weber, az Aberdeeni Egyetem történészprofesszora, a most nyilvánosságra hozott felvételek egyik felfedezője szerint történelmi jelentőségű Streckenbach azon állítása, miszerint a holokauszt elrendeléséről szóló első parancs közvetlenül Hitlertől származik.
Weber hangsúlyozta, hogy míg a történészek szerint a náci vádlottak a háború utáni perek során félreértelmezték személyes felelősségüket, Streckenbach felvétele példátlan személyes bizonyítékot szolgáltat, amely megerősíti a hatalom és a felelősség szándékos félreértelmezését.
A hitleri Németország 1942 januárjában tette hivatalos politikájává a 11 milliós európai zsidóság meggyilkolását, „a végső megoldást” (Endlösung). A holokausztnak a zsidók mellett mintegy kétszázezer – a nemzetiszocialisták által szintén alacsonyabb rendűnek nyilvánított – cigány, valamint homoszexuális, testi és szellemi fogyatékos ember is áldozatul esett.
A budapesti Holokauszt Emlékközpont szerint az európai zsidó holokauszt áldozatainak számát a különféle becslések öt- és hatmillió közé teszik, közülük hozzávetőleg minden tizedik volt magyarországi zsidó, az ő számuk 500–600 ezer közöttire tehető.
A Magyar Országgyűlés 2000. évi döntése szerint 2001-től minden évben április 16-án tartják a holokauszt áldozatainak magyarországi emléknapját, arra emlékezve, hogy 1944-ben ezen a napon kezdődött meg Északkelet-Magyarországon és Kárpátalján a zsidók gettóba zárása.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.