„Az iskola a második otthonom”

A Katedra Társaság javaslatára és a Katedra Alapítvány Kuratóriumának döntése alapján 2007-ben két pedagógus kapta a Katedra-díjat. A díjazottak: Liszka Éva, az érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskola pedagógusa módszertani tevékenységéért, Kalácska József, a komáromi Selye János Gimnázium tanára a nemzeti kapcsolatok fejlesztéséért nyerte el a nem mindennapi elismerést. Liszka Évával beszélgettünk.

Milyen érzésekkel fogadta az elismerést?

A gyermeknek és a pedagógusnak egyaránt szüksége van a munkája során a sikerélményekre. A Katedra-díj nem csak engem illet meg, hanem azt a tanintézményt is, ahol 1984 augusztusától, 23 éve dolgozom: az érsekújvári Czuczor Gergely Magyar Tannyelvű Alapiskolát és pedagógusközösségét. Megalapítottam a Kuckó klubot, az olvasókört, tizenhárom olvasótábort szerveztem, ahol a gyerekeket a magyarságtudatra, a történelem szeretetére, a hagyományok ismeretére igyekeztem nevelni. Szerencsésnek mondhatom magamat, hiszen engem az iskola korábbi és jelenlegi vezetése is hagyott és ma is hagy dolgozni. Így munkám során a tanításra összpontosíthatok, nem kell felesleges dolgokkal tétlenkednem.

Ön a pedagógusok folyamatos fejlesztését, továbbképzését is szem előtt tartja…

Egy ütőképes csapat a miénk, amely arra is képes, hogy szüntelenül megújuljon. Tizenhat évig az alsó tagozaton is dolgoztam, ezért jól ismerem a kollégák gondjait. Valahol vonzom az embereket, nagyon sok olyan kedves kollégám van, aki segít az ötletek megvalósításában, együtt dolgozunk egy közös ügy érdekében. Pedig hát nem vagyunk könnyű helyzetben, annyi mindent szeretnénk átadni a gyermekeknek! Az irodalomelméleti oktatása mellett mindent megteszek annak érdekében, hogy jusson időnk arra, hogy megszerettessük a gyerekekkel az irodalmat, az olvasást. A tanulókkal meg kell értetni, hogy a tudás olyan érték, amit nem vehetnek el tőlük.

Mit adott önnek a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége?

Amikor 1990-ben megalakult a pedagógusszövetség, még több ötletem válhatott valóra, az iskolánkban rendszeresen megvalósulnak a tavaszi és őszi szakmai napok. Megtapasztaltam, hogy a pedagógusok sikerességét a rendszeres önművelés, a számos továbbképzési lehetőség adja. A jól sikerült szakmai napok során feltöltődik az ember. Nekem az iskola a második otthonom, rengeteg időt szenteltem eddig is neki, és még nagyon sok tervem van! Az elismeréshez a diákjaim az elsők között gratuláltak, ami nagy öröm és egyúttal fontos visszajelzés a számomra.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?