Milyen sportágat válasszunk?

A szakemberek között is megoszlanak a vélemények arról, hogy melyik sportot milyen korban tanácsos elkezdeni.

A szakemberek között is megoszlanak a vélemények arról, hogy melyik sportot milyen korban tanácsos elkezdeni. Ráadásul minden gyerek más, s mindig az adott gyermek testi adottságait kell szem előtt tartani.

Gimnasztika – már a 2 évesek járhatnak előkészítőbe, a komolyabb edzések 4-5 éves korban kezdődnek, a 6 évesek versenyeken is részt vehetnek. Különleges testalkat kell hozzá, ezenkívül nagy pontosságot és fegyelmet igényel.

Tenisz – 6–8 éves korban kezdenek edzeni, bár egyesek szerint már a 3 évesekkel is lehet foglalkozni, ha a gyerek képes megtartani a teniszütőt. Igényes, egyéni és drága sport.

Labdarúgás – az egyik legnépszerűbb tömegsport. Focizni a pici gyerekekkel is lehet, a sportklubokba 5-6 éves kortól lehet jelentkezni. Kezdetben nem igényel nagy anyagi befektetést, így a hátrányosabb helyzetű gyerekeknek is van esélyük a sikerre.

Úszás – egyes szakemberek szerint tanácsos már babaúszásra járni, ahol a picik megtanulnak merülni, és megfelelően lélegezni a vízben. Az úszásfajtákat csak 4 éves kortól lehet tanítani. Egészséges sport, a szervezetet sokrétűen terheli.

Kosárlabda – nagyos gyors kollektív sport, melynél az ügyességen, gyorsaságon és kitartáson kívül intelligenciára, csapatszellemre és megfelelő testi adottságokra is szükség van. Egyes klubok már 4 éves kortól vesznek fel tagokat.

Kézilabda – legideálisabb 7 éves korban elkezdeni. Fontos, hogy a gyerek megtartsa a labdát, képes elkapni, ezenkívül kitartást, mozgékonyságot, gyorsaságot igényel. Nagyon jó szem-kéz koordinációra van szükség.

Atlétika – az egyik legalapvetőbb sportág, melyben sokféle mozgást ki lehet próbálni, például a futást, ugrást, dobást stb.

Jégkorong – Szlovákiában az egyik legsikeresebb kollektív sport, ám nagyon függ az edzési körülményektől. A sportklubok már 4 éves kortól vesznek fel tagokat. Nagyon gyors sport, sok az ütközés, nagy a balesetveszély.

Kerékpározás – minden gyereknek meg kellene tanulnia biciklizni. Aki versenyszerűen szeretné űzni, annak drága felszerelésre van szüksége. Fokozottabb balesetveszéllyel jár.

Küzdősportok – ajánlott 5 éves korban elkezdeni. Az egyik legnépszerűbb a karate, mely a többi küzdősporthoz hasonlóan fegyelemre és önuralomra tanít. Fejleszti az ügyességet, a gyorsaságot, a reflexeket, a kitartást és az erőt.

Síelés – legkorábban 3 éves kortól, ideális esetben 5 éves kortól lehet kezdeni, de akár nyugdíjasként is ki lehet próbálni. A drágább sportok közé tartozik.

Korcsolyázás – már a 2-3 éves gyerek lábára húzhatunk kacsakorcsolyát, azaz cipőre csatolható kétélű korcsolyát. Később aszerint kell korcsolyát venni, hogy hokizni vagy gyorskorcsolyázni szeretne-e, esetleg jégtáncot akar-e tanulni. (sza)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?