Brexit után új iparstratégia

London. Szükséges az ipar, a gyakorlati oktatás fejlesztése és az innováció, hogy az Egyesült Királyság verseny-képes maradjon a globális gazdaságban és növelni tudja hatékonyságát.

London. Szükséges az ipar, a gyakorlati oktatás fejlesztése és az innováció, hogy az Egyesült Királyság verseny-képes maradjon a globális gazdaságban és növelni tudja hatékonyságát. Így lehet összefoglalni azt az új ipari stratégiát, amit Theresa May, brit miniszterelnök terjesztett a kabinet elé.

Aktívabb beavatkozó szerepet fog vállalni a brit kormány az ipar és néhány tudományág területén. A brit miniszterelnök egy új stratégiával áll elő a kabinetülésen. Az üzleti élet vezetői üdvözölték a tervet, ami olyan területeket fog támogatni, mint az okos energia, robotika, mesterséges intelligencia vagy az 5G mobilhálózat fejlesztése. Az említett ágazatokat egy 4,7 milliárd font értékű alapon keresztül támogatják. A kormány ezen felül igyekszik a különböző vállalatok dolgát megkönnyíteni azzal, hogy olyan intézményeket hoznak létre, melyek segítik az innováció és a különböző képességek fejlesztését. A stratégia fő célja, hogy a brit gazdaság ne függjön túlságosan a szolgáltatás szektortól, különös tekintettel a pénzügyi ágazatra. Mindez most különösen fontos, amikor az Egyesült Királyság éppen újratárgyalja gazdasági kapcsolatait az EU-val.

A brit miniszterelnök külön kiemelte a STEM (science, technology, engineering math; magyarul: tudomány, technológia, műszaki tudományok és matematika) képességek fejlesztésének fontosságát. „Éveken keresztül gyengébben teljesítettünk a gyakorlati-szakmai oktatás terén, mint a versenytársaink” – mondta Greg Clark, üzleti ügyekért felelős konzervatív párti politikus. Az új stratégia célja, hogy „könnyítsünk az ország termelési nehézségein, megszüntessük a regionális különbségeket, ezzel biztosítva a növekvő életszínvonalat és béremelkedést az emberek számára” – magyarázza Clark. A program a különböző ágazatokba való pénzöntés helyett a szükséges képességek és infrastruktúra fejlesztésére fog koncentrálni. „A munka nélkül maradt dolgozóknak képzési lehetőséget kell biztosítani, hogy gyorsan alkalmazkodni tudjanak a gazdasági élet változásaihoz” – mondja James Sproule, a támogatási alap egyik vezetője.

Munkáspárti képviselők szkeptikusak a tervvel kapcsolatban. „Ez a kísérlet arra, hogy a kormány egy rendes ipari stratégiával álljon elő jó egy lépés előre, azonban túl kis lépés, túl későn” – mondja Clive Lewis, ellenzéki politikus. „Csepp a tengerben és nem több, mint propaganda” – vélekedett a több oktatási intézményt tömörítő University and College Union egyik képviselője. (VG, ú)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?