Végtelen választási verseny

Az Egyesült Államokban a két nagy párt elnökjelöltje közötti verseny tulajdonképpen már februárban elkezdődik, a végtelenül hosszú választási kampány pedig nem éppen Amerika érdekeit szolgálja – írta Karl Rove, George Bush elnök egykori főtanácsadója a The Wall Street Journal hasábjain.

Az Egyesült Államokban a két nagy párt elnökjelöltje közötti verseny tulajdonképpen már februárban elkezdődik, a végtelenül hosszú választási kampány pedig nem éppen Amerika érdekeit szolgálja – írta Karl Rove, George Bush elnök egykori főtanácsadója a The Wall Street Journal hasábjain.

Rove a konzervatív lapban rámutat: a korai, rendkívül sűrű előválasztási időszakban a választók nem ismerhetik meg igazán a pártok jelöltségére pályázó politikusokat. Az aspiránsok pedig a legkorábban „előválasztó” államok szűk problémáira koncentrálva nem tudnak kellőképpen foglalkozni az ország számára fontos kérdésekkel.

Rove – aki évtizedeken át Bush szürke eminenciása volt, több sikeres választási kampány fűződik nevéhez – emlékeztet: a 2008-as elnökválasztás jelöltaspiránsai minden korábbinál előbb tettek szándéknyilatkozatot, a versengés nagyjából már egy éve tart.

Az előválasztások minden korábbinál előbb kezdődnek és sűrűbben követik egymást. A február 5-i „szuperkedd” után már feltehetően ismertek lesznek az elnökjelöltek. Jóllehet csak nyár végén, illetve szeptemberben rendezik meg a két nagy párt elnökjelöltjét „rati?fikáló” konvenciókat, már februárban tudni lehet, kit támogat az ország lakosságának több mint fele. Március elejére már a vélemények háromnegyede lesz köztudott.

A jelöltekről döntő választási rendezvények – a jelölőgyűlések, illetve az előválasztások – januárban és februárban hihetetlen gyorsan követik egymást. A szavazók, főleg az ingadozók vélhetően a korai eredmények alapján választanak jelöltet, azokra voksolnak, akiknek a képe a sajtóban a legtöbbet szerepel. A kezdetben rosszabb eredményt produkáló politikusoknak pedig nem lesz idejük összeszedni magukat, ráadásul az első államok kegyeinek megnyeréséért a helyi ügyekkel lesznek kénytelenek foglalkozni. A választási folyamat aláaknázza a politika intellektuális oldalát – írta Karl Rove.

A szakember szerint februárban végtelenül hosszú általános választási verseny kezdődik a már ismertté vált elnökjelöltek között, ami unalomba fullad. Tavaszra már minden arc és üzenet elcsépelt lesz. A felszínen maradás érdekében a politikusoknak újdonságot, eltérő vagy vitatható dolgokat kell nyújtaniuk. Éppen ellentétesen fognak viselkedni azzal, ahogyan kormányoznák az országot.

Rove szerint a 2008-as kampánnyal már nem lehet mit kezdeni, ehhez túl késő van, de Amerika jobbat érdemel. Az előválasztási zűrzavar és a jövő évi végtelennek tűnő kampány kellő ösztönzést ad a későbbi reformokhoz – összegezte véleményét Bush volt tanácsadója.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?