Szenegál vért izzadva ment tovább

A vébé eddigi legjobb meccsén Szenegálnak (amely már egy 0-0-lal is továbbjutott volna) előbb három lövéséből három gól született, de Uruguay (az ő szemszögéből) 0-3 után fantasztikus második félidőt produkálva egyenlített, hogy végül csak centiken múljon a fordítás, amellyel ők prolongálták volna a szereplésüket. A meccsen 12 sárga lapot osztott ki a bíró.

A csoport:
Szenegál - Uruguay 3-3 (3-0)
Szuvon, 33 681 néző, v.: Wegereef (holland).
Szenegál: Sylva - Daf, Diatta, Sarr, P. M. Diop, Coly (Beye, 63.) - Fadiga, N'Dour (Faye, 76.), P. B. Diop, H. Camara (N'Diaye, 67.) - Diouf.
Uruguay: Carini - Sorondo (Regueiro, 32.), Lembo, Montero, Rodríguez - Varela, Pablo Garcia, Romero (Forlán, a szünetben) - Recoba, Darío Silva, Abreu (Morales, a szünetben).
sárga lap: H. Camara (2.), Daf (4.), Romero (8.), Carini (19.), Garcia (35.), Coly (39.), Rodríguez (40.), P. B. Diop (69.), Montero (82.), Diouf (82.), Beye (87.), Fadiga (87.)
gól: Fadiga (20., b.), P. B. Diop (27., 38.), illetve Morales (46.), Forlán (69.), Recoba (89., b.)

Az uruguayiak a meccs elején nagy nyomást gyakoroltak az ellenfélre, és a szenegáliak nem is nagyon bírták ezt: Henri Camara Darío Silva ellen szabálytalankodott lapot érően, Daf pedig két percre rá Varelával szemben volt brutálisan kegyetlen. Recoba szabadrúgása nem ért célt, de támadásban maradtak a kékek, és a következő támadásnál Sylva a levegőben fejjel (!) tisztázott.

Darío Silva ismét jól kezdte a meccset, ezt már megszokhattuk tőle a vébén. A 7. percben egy keresztlabdát mellel levéve tüzelt, de éles szögből leadott lövése valamivel fölé ment.

Egy perccel később Romero bántotta Fadigát, a holland bíró sárgája harmadszor is villant. Ezután Diouf lódult meg - ezen a meccsen először -, de csak egy szögletet sikerült kiharcolnia, amiből azonban semmi sem lett.

A kezdeti keménykedés alábbhagyott, elkezdtek focizni a felek, és ez, kis fordulatot hozva a mérkőzésen, a szenegáliaknak tett jót. Fadiga rögtön helyzetbe is hozta volna Dioufot, de Carini tisztázott. Henri Camara a 16. percben robogott el, de keresztbe lőtt labdájára nem érkezett senki. Az uruguayi helyzetek elmaradtak, az afrikaiak ösaszerakták a csapatukat - végül is ez kell a szenegáli továbbjutáshoz...

A 19. percben Diouf tört be az uruk tizenhatosára, Montero lemaradt (hatalmas hiba volt), és a kitörő Carini mellett a szenegáli csatár a földre huppant. Tizenegyes! Fadiga ballal az ő szemszögéből szintén balra lőtte, a kapus viszont saját magának balra vetődött - esélye sem volt. 1-0. (A lassításokból úgy tűnt, Carini egyáltalán nem ért hozzá Dioufhoz. Hm. Viszont sárgát kapott az uruguayi kapus.)

A 23. percben Recoba végezhetett el szabadrúgást, ballal a jobb kapufa felé csavarta, de Sylva kivédte. Uruguay szorongatni kezdett, de Silva közeli lövését ismét csak védte a majdnem-névrokon.

És akkor - gólt szerzett Szenegál! A 27. percben Henri Camara lépett ki a labdával, nyargalása során Bouba Diophoz passzolt, aki egyből a jobb fölső sarokba bombázott. Nagyon nagy gól! 2-0.

És támadásban maradtak az afrikaiak, két szögletet is rúghattak egymás után. Az uruk cseréltek, de Regueiro első megmozdulása is fault volt, a kékek kezdik elveszíteni a fejüket, nem lenne meglepő, ha egyik-másik pirosat is kapna ma még. Garcia Bouba Diopot rúgja fel (szereli ütemtelenül, ha p. c. akarok lenni), de úgy, hogy vitathatatlan a sárga. Ez a negyedik lap ezen a meccsen, és még csak 35 perc telt el!

És a 38. percben Bouba Diop eldöntötte a meccset! Egy jobbról jövő keresztlabdát kapásból bevágott a léc alá. Uruguay szétesett. Szenegál focizik. 3-0.

És nem hagyták abba a rugdosódást, előbb Coly, aztán Rodríguez kapott sárgát. Abreu első igaz villanása következett ezután, hogy egy kis futball is legyen. A 41. percben a Lens csatára együtt érkezett a labdára a védőkkel, de megelőzve őket nagyot bombázott - a felső lécre. Onnan a Fevernova a gólvonalra pattant, majd kifelé. Az első igazi uruguayi focigesztus volt ez, de felbuzdulva rajta egy kissé szorongatni kezdett a celeste, de a szenegáliak keményen állták a sarat. Annyira, hogy sikerült kontrázniuk is belőle!

Ez már a 47. perc volt, amikor Diouf a teljes uruguayi hátországot átjátszva tüzelt, Carini lábbal védte a lövést.

Nagyon érdekes dolog a statisztika: Szenegál hármat lőtt, három ment kapura, 3-0-ra vezet. A labdát 58%-ban az uruk birtokolják. 23 szabálytalanság és hét lap színesíti a szünetig a meccset.

Uruguay góllal kezdte a második félidőt! Darío Silva lőtt kapura, és a kipattanót Morales első labdaérintésével a hálóba paskolta. 15 másodperc telt el a középkezdés óta. 3-1.

Kettős csere volt egyébként, és most eggyel több uruguayi csatár van a pályán. A dél-amerikaiak láthatólag nagyon elszántan érkeztek, de ha innen felállnak, az valószínűleg világrekord.

Mindenestre Recoba szöglete után Morales majdnem gólt fejelt, alig-alig ment mellé. Azután azonban megint jöttel a szenegáliak: Diouf vágtázott el a bal oldalon, ebből szöglet lett, de Diouf azt nyolcról melléfejelte, majd Fadiga lőtt fölé-mellé messziről.

Az 57. percben a másik oldalon Recoba lőhetett egy legurított szabadrúgás után, de belelépett egy szenegáli védő. Most megint az uruk nyomtak, Forlán beállítása jót tett a csapatnak, Silva fejesét azonban ettől függetlenül hárították az afrikaiak. A következő akció viszont feltétlenül gólt érdemelt volna, miután Recoba beültetett a hintába valakit a félpályánál, majd a kiugró Silva orra elé emelte a labdát. A Malag támadója azonban mellérúgta, és erről csak ő tehetett.

Újrakezdődött vagy inkább folytatódott a rugdosódás, már 29 faultnál jártak a felek, és Colyt talán ezért is cserélték le a szenegáliak, nehogy kapjon még egy sárgát.

Az uruk azonban teljesen átvették a meccs irányítását, és ha eddig nem is találtak be, megtatték a 69. percben: Forlán kapásból, jobb külsővel, 25 méterről bombázott a szenegáli kapuba. 3-2.

És Recoba, Recoba, Recoba. Már az előző gól is az ő lövése után, a lecsorgóból született, de rögvest utána centikkel lőtt mellé egy szabadrúgást. A szenegáliak megpihentek a szünetben, az uruk pedig, főleg ennek a zseninek köszönhetően folyamatosan nyomnak, és most már úgy tűnik, simán megfordíthatják a meccset.

Aztán Diouf akarta ezt letörni, de a 76. percben, mikor már egy az egyben volt Carinivel, belelőtte a kapusba a labdát. Ekkor lehetett volna 4-2, rögtön ezután pedig 3-3, mert Forlán tört át a védőkön, de egy kicsivel mellé ment a lövése.

Tudni kell, hogy 4-3-as uruguayi győzelem esetén a dél-amerikaiak jutnak tovább, és a szenegáliak nem, hiszen Dánia 2-0-ra vezet a másik meccsen.

A 82. Diouf megint megpróbált kiugrani, de 35 méterre a kaputól Montero visszarántotta. Az uru védő sárgát kapott, csak úgy, mint a dühös szenegáli. Most már egyébként kevesebb a kapuralövés, mert fáradnak mindkét oldalon, lesek jönnek sorban, meg újabb szabálytalanságok. A 86. percben Forlán próbálkozott távolról, de a nagyszerűen védő Sylva könnyen hárított. A Manchester united csatára nagyon jó cserének bizonyult amúgy.

A 87. percben aztán Beye a tizenhatoson belül szabálytalankodott Moralesszel szemben, tizenegyest rúghatott Recoba, és kiegyenlített! 3-3. A reklamálás során - merthogy Silva csinbe adta a labdát Moralesnek, és az szépen felbukott a labda felé menet - Fadiga is kapott egy lapot, a következő meccsen nem játszhat. Ha egyáltalán továbbjutnak.

Merthogy a 91. percben újabb szabadrúgáshoz jutottak az uruk, a tizenhatos előterében, de nem Recoba végezte el, hanem Garcia, előbb semmi, de aztán Varela bombázott, majd Morales a kipattanót négy méterről fölé fejelte!

Ez volt az utolsó esély. Szenegál védelme teljesen összeomlott a nyomás alatt, a bíró sípszava megmentette őket. Uruguay nagyon kevésre volt attól, hogy a vébék történetének legnagyszerűbb visszakapszkodása után fordítson és továbbjusson. Nem sikerült. Szenegál a tizenhat között van.