Bűnözők a diákok?

Július Hausert, az Állami Pedagógiai Intézet igazgatóját sürgősen le kellene váltani. Nem azért, mert rendőrökkel óhajtja őriztetni az iskolákat az érettségi vizsgák alatt. Az csak tehetetlenségének és kreativitáshiányának bizonyítéka. Alapvetően azért a mondatért, mely szerint „a rendőrök tekintélyükkel hangsúlyozzák az esemény fontosságát”.

A rendőrnek az a dolga, hogy a törvénytisztelő állampolgárok életét, biztonságát és vagyonát védje. Törvénytisztelő polgárok jelenlétében akkor kell őrt állnia, amikor a polgár veszélyben van. Hauser viszont nem azt állítja, hogy gyermekeink élete, vagyona, tisztessége, biztonsága van veszélyben, hanem azt, hogy a rendőrök tekintélyétől emelkedik az érettségi vizsga mint esemény tekintélye. Ezt a megfogalmazást az oktatásügyben pedagógiai lapszusként emlegetik.

A diák számára az érettségi tekintélye nem a rendőrök jelenlétén múlik, hanem azon, hogy életében mekkora esemény, mennyire vízválasztó, mezsgye, jelentős, ünnepi alkalom. Rendőrök jelenlététől még soha nem lett magasztosabb sem az elsős kisiskolások első napja, sem az elsőáldozás, sem a konfirmáció, sem a szalagavató, sem az érettségi, sem a diplomaosztás. A rendőrök jelenlététől maximum feszélyezett, félelemmel teli nap lesz az alkalomból.

Ami viszont az adófizetők szempontjából intő jel, az az a tehetetlenség (vulgo: töketlenség), ami az oktatási kormányzatokat jellemzi egy-egy országos jelentő?ségű vizsga alkalmával. Magyar Bálint kommandósokkal hordatta szét az érettségi tételeket, Szlovákiában már a semmit sem jelentő, kilencedik osztályban írt monitorokra is rendőri őrizetet kért Mikolaj oktatási miniszter. Ez ügyben egy kis világhálós alaptanfolyam, e-mail- és weboldalkezelési oktatás ráférne a közoktatás tehetetlen hivatalnokaira.

Ha a rendőrök bére idén a diákok miatt emelkedne húsz százalékkal, akkor Mikolaj és társai csak azt vallanák be, hogy az utánuk következő nemzedékből gazembereket neveltek. Lehet, hogy ők így érzik, kortársaim tízezrei viszont kikérik maguknak. A diákot az események nevelik, szocializálják. A rendőrök csak szankcionálják. A kettő közti különbségről a rendőrakadémia pszichológusai elég jó előadásokat tudnának tartani. Okosabban elköltött pénz lenne. Web-alaptanfolyammal egybekötve.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?