A turistának se könnyű

Olvasom egy internetes hírportálon, hogy egy budapesti bárban két palack 4-4 ezer forintos borért 108 ezer forintot számláztak két amerikainak. Amikor tiltakoztak, a pincérek bántalmazták őket, késsel szúrtak feléjük, pénzüket elvették.

Olvasom egy internetes hírportálon, hogy egy budapesti bárban két palack 4-4 ezer forintos borért 108 ezer forintot számláztak két amerikainak. Amikor tiltakoztak, a pincérek bántalmazták őket, késsel szúrtak feléjük, pénzüket elvették. Az ügy jól végződött, a sértettek hívták a rendőrséget, az agresszív vendéglátók vizsgálati fogságban csücsülnek.

Egy leleményes kiadó már két éve piacra dobta a nem ajánlott pesti szórakozóhelyek és éttermek listáját, hogy a turisták épségben és anyagi károk nélkül térhessenek haza. És nehogy azt higgyék, hogy nálunk nincsenek hasonló esetek. Szlovákia csak azért nem szerepel a brosúrában, mert odaát azt se tudják, hogy létezik ilyen ország. Én már a rendszerváltást követő évben szembesültem a vadkapitalizmus vendéglátó-ipari vadhajtásaival, méghozzá egy húszezres kisváros pizzériájában, ahová amerikai barátaimmal tértem be. Az angol nyelvű étlapon filctollal hozzá volt írva az árakhoz egy nulla. A pincér azt hitte, mind a négyen hülye, pénzes külföldiek vagyunk, és amikor kértem az „olcsóbb”, szlovák étlapot, majdnem kidobott minket. Aztán itt van a legális kopasztás a szállodákban, ahol a külföldiek többet fizetnek a szobáért, mint a hazaiak. Ez is remek turistacsalogató fogás, mint ahogy az is, hogy külön számlázzák a reggelit, ami minden valamire való külföldi diákszállóban is jár a szobához. Apropó, szoba. Számos lehetőség adódik a gyanútlan látogató megkopasztására. Elég, ha egy kétágyasért két egyágyas árát kérik el, vagy külön fizettetnek az ágyneműhasználatért. Ezek a pénzek persze „zsebbe mennek”. A kétfajta árlistával operáló étlapok egyébként fel-felbukkannak, legutóbb Kassán csaptak le egy ilyen étteremre a rendőrök.

A sörmachinációk külön misét érdemelnek, főleg nyáron. A pincérek abban bíznak, hogy a buta idegen nem fedez fel különbséget a minőségi cseh sör és a szerényebb hazai márka között, főleg ha ez utóbbit az előbbi logójával díszített korsóban szervírozzák. Ja, és idén nyáron kíváncsiságból én is kértem már New Jersey-i kiejtéssel egy másfél literes ásványvizet egy patinás szálloda portáján. Százötven koronát akart volna érte a recepciós.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?