A nagymegyeri fürdő nem csak hab a tortán

Az Új Szó augusztus 12-ei számában jelent meg Miért nem tudják, hova folyt el a haszon? című riportunk, amelyre a nagymegyeri önkormányzat kilenc képviselője szerkesztőségünknek írásban válaszolt. Az alábbiakban ezt közöljük.
Az Apollón Kft.

Az Új Szó augusztus 12-ei számában jelent meg Miért nem tudják, hova folyt el a haszon? című riportunk, amelyre a nagymegyeri önkormányzat kilenc képviselője szerkesztőségünknek írásban válaszolt. Az alábbiakban ezt közöljük.

Az Apollón Kft., melynek ügyvezető igazgatója Boros István városi képviselő, 1995 óta üzemelteti a termálfürdőt. 1998-ig évi 1,2 millió korona bérleti díjat fizetett. Mivel a kft. nem teljesítette az ígért 106 milliós beruházás nagy részét, 1998-ban a város jobbnak látta, ha inkább felemeli a bérletet 3 millió koronára, és a befolyt összeget a fürdő fejlesztésére fordítja. Ez – ellentétben Boros képviselő állításával – meg is történt, mivel a város az új uszoda építését 17 millió koronával támogatta.

Az Apollón Kft. bérleti szerződése 2002. december 31-én lejár. Emiatt uralkodik Nagymegyeren januártól hadiállapot. Mindenki ragaszkodik az aranytojást tojó tyúkhoz. Ekkor állt elő az Apollón Kft. a sok vitát kiváltó szerződésjavaslatával. ĺgérgetésből most sem volt hiány, a négy és fél év alatt 17,5 millió koronát fizetne ki bérletként, és 23,5 millió koronát fordítana fejlesztésre. Korábbi rossz tapasztalataink miatt kértük az Apollónt, mutasson fel bármilyen hivatalos bizonylatot vagy kimutatást, mellyel alátámasztja, hogy a befektetendő pénzösszegre van fedezete. Ez a mai napig nem történt meg. Boros úr tehát hamisan állítja, hogy banki kimutatást mutatott volna fel.

A szerződési javaslatba foglalt beruházások egy részéből nem is a termálfürdőt fejlesztené, hanem a Dél lakótelepet. A cikkből kimaradt az az információ, hogy ez a terület is Boros úr tulajdonában van. Az itt álló magánházak fűtését szeretné megoldani termálvíz felhasználásával. Mi azt szeretnénk, ha ez az energia nem csak egyes háztulajdonosokat illetné meg, hanem Nagymegyer minden lakosát. Ezért szerintünk nem a Dél lakótelep fűtését kell megoldani, hanem a fejlesztésre szoruló egészségügyi központét.

Áprilisban versenypályázatot írtak ki a termálfürdőt 1995-ig üzemeltető Termal Kft. ügyvezetői tisztségének betöltésére. A hét pályázó közül egyedül Antal Péter nyújtott be részletes írásbeli munkát elképzeléseiről és terveiről. Az 5+3 tagú bizottság őt nyilvánította győztesnek, ezt a plénum nagy többséggel jóvá is hagyta. Boros úr a cikkben megkérdőjelezi a kinevezés törvényességét, közben elfelejti, hogy egy éve ő is támogatta Antal kinevezését. A Termál Kft. működtetésével kapcsolatban Uhrin úr rosszul tudja, hogy a kft. első negyedévének gazdasági eredménye nem volt elfogadva. El volt fogadva.

A cikkben Uhrin János képviselő a „bérkeret túllépéséről” is beszél. Azt a keretet, ami nincs, nem lehet túllépni. Ismételten csak annyit lehet hozzáfűzni, hogy az igazgató élt a jogkörével. Kiszámította, hogy havi 80 000 Sk megtakarítása a béralapból éves szinten 1 millió pluszt jelent a kft.-nek, s ehhez nem kell más, mint 5 ember elbocsátása.

Leginkább Boros úr azon állításain háborodtunk fel, melyeket a zárszóban fogalmazott meg. Azt állítja, az új kultúrház építését miattunk nem fejezték be, és az is rajtunk múlott, hogy a Schütt cég nem épített Nagymegyeren üzemet. Idézzük: „A velünk szemben álló klikk azonban nem egyezett bele egy, a város tulajdonában levő terület átadására a cégnek, mert jobb ajánlatot várt.” Ez mind hamis állítás. Ugyanis a testület e két megingathatatlan csoportba április óta tömörült, mióta a termálfürdő napirenden van.

Továbbá külön vádolja Németh Tibor és Križan Tibor képviselőket, hogy miért került 37 millióba az új fedett uszoda. Számunkra ez a vád új és meglepő, mivel Boros úr eddig a városi hivatalt és az építkezést felügyelő ellenőrző bizottságot vádolta, amelyekhez az említett képviselőknek semmi közük.

Az Apollón Kft. kérvényének véget nem érő tárgyalásával kapcsolatban idéznénk Skačányiová Eva ügyvéd állásfoglalását, melyet a járási ügyészség az esettel kapcsolatos vizsgálatához készített: „Egy ilyen határozat nemcsak a Nagymegyeri Képviselő Testület érvényben levő ülésrendi szabályaival ellentétes, s nem jogérvényes, mivel nem 3/5-ös összképviselői többséggel lett elfogadva, hanem ezzel a határozatával a képviselő-testület egy olyan bérleti szerződést fogadott el, mely mint egész ellentétes az ország törvényeivel.”

Tehát a fürdő nem éppen „csak hab a tortán”, hanem különböző – az Apollón Kft. beadványát ellenző – személyek sikertelen leváltatásainak és rágalomhadjáratoknak a fő okozója. (Levelünk minden állítása dokumentumokkal és videofelvételekkel alátámasztható.)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?