Umberto Eco színész lett
Eddig mindig visszautasította a közeli kapcsolatot a mozival – egyetlen röpke pillanatra jelent csak meg Michelangelo Antonioni Az éjszaka című, 1960-ban készült alkotásában –, most mégis vendégművész lett Umbero Eco, a neves olasz író-filozófus Ottavio Zanetti 22 perces rövidfilmjében.
RÖVIDEN
Eddig mindig visszautasította a közeli kapcsolatot a mozival – egyetlen röpke pillanatra jelent csak meg Michelangelo Antonioni Az éjszaka című, 1960-ban készült alkotásában –, most mégis vendégművész lett Umbero Eco, a neves olasz író-filozófus Ottavio Zanetti 22 perces rövidfilmjében. A film címe: A Luxembourg-kert méze. D’Artagnanról, A három testőr főhőséről szól, aki párbajait a legenda szerint a híres kertben, illetve a közelében lévő karmelita kolostor mellett vívta. A kertet virágai miatt kedvelik a méhek is, innen a cím. Eco saját magát alakítja, gyermekkorát felidézve filozofál a ház előtt, ahol a testőr lakott. (MTI)
Túszdráma
Egy fiatal anya és gyermeke halálával végződő túszdráma lelki terhétől összetörve Jeff Talley (Bruce Willis), aki a rendőrség részéről az ügyben a tárgyalópartner volt, elköltözik Los Angeles-ből, hogy egy bűnözéssel alig fertőzött kisváros, Bristo Camino rendőrfőnökeként folytassa pályáját. Nem sokkal megérkezése után három bűnöző hajlamú tinédzser egy családi házat vesz célba. Túszul ejtik a családot, ezzel Talley számára ugyanazt a helyzetet idézve elő, amivel soha többé az életében nem akart szembenézni.
Szerelem a Kremlben
Mihail Gorbacsov volt szovjet államfő igent mondott arra a filmre, amely néhai feleségével, Raiszával megélt hosszú szerelmi történetét viszi vászonra. A film alkotói már megtalálták azt az ideális színésznőt, a 30 éves Csulpan Hamatova személyében, aki vállalta, hogy megszemélyesíti az 1999-ben leukémiában elhunyt szovjet „First Ladyt”. Megvan már a film címe is: Szerelem a Kremlben. A vonzó külsejű, elegáns, közvetlen stílusú Raisza, szakítva a kommunista állam hagyományaival, az első „nyugati típusú”, önállóan is közéleti tevékenységet végző elnökfeleség volt Mihail Gorbacsov mellett, miközben igazi társa volt a „peresztrojka” atyjának. A korábbi szovjet vezetőknél a feleség általában háttérben maradt, ha egyáltalán mutatkozott a nyilvánosság előtt. (MTI)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.