Megmenekültek a homonnaiak

Pozsony. Szombaton a 30. forduló mérkőzéseivel befejeződött a második vonalbeli futball-bajnokság 2001/2002-es küzdelemsorozata. Mint ismeretes, már korábban bebiztosította elsőségét a nagyszombati együttes, s a Zlaté Moravce és a Vranov mellett a Topoľčany és a Žiar búcsúzott. A homonnai együttes a dévényi pályán nyert 3:0-ra, így kiharcolta a bennmaradást.

SLOVAN B–DAC 1:1 (0:0). Góllövők: M. Majoroš (87.), ill. Bognár (69.). Játékvezető: Straka, 120 néző. Kiegyensúlyozott találkozón megérdemelt döntetlen született.

TRNAVA–TOPOĽČANY 1:1 (0:0). Góllövők: Filip (46.), ill. Doležal (77.). Játékvezető: Barczi, 1300 néző. Rengeteg helyzetet elpuskáztak mindkét oldalon a csatárok.

ŽIAR–B. BYSTRICA 1:1 (1:1). Góllövők: Číž (19.), ill. Vyskoč (45.). Játékvezető: Sládek, 1800 néző. Nagy akarással lépett pályára a bennmaradásért küzdő hazai együttes. Jelentős fölénybe kerültek a vendéglátók, ám a szünet után visszavették a tempót. Tehát a žiari együttes egy év után visszatér a harmadik vonalba.

LIČARTOVCE–NITRA 5:1 (2:0). Góllövők: Lesniak (20., 30.), Kalmár (60., 70.), Pagor (48.), ill. Maťo (55.). Játékvezető: Kružliak, 350 néző. Kezdettől fogva a licsérdiek diktálták az iramot.

RIM. SOBOTA–SENEC 3:2 (1:0). Góllövők: Chlebek (15.), Švikruha (47.), Piszár (85.), ill. Rožník (90.), Takáč (90.). Játékvezető: Hracho, 450 néző. A gömöriek biztosan uralták a középpályát és öt perccel a befejezés előtt már 3:0-ra vezettek. A hajrában viszont elméláztak a védők, így két gólt szereztek a szenciek.

DEVĺN–HUMENNÉ 0:3 (0:3). Góllövők: Murinčák (17.), Hajdučko (44., 45.). Játékvezető: Gádoši, 500 néző. Az első negyedórában több ziccert is kihagytak a hazaiak, ez később megbosszulta magát. Fordulást követően már taktikusan futballoztak a homonnaiak, ezzel a győzelemmel kiharcolták a bennmaradást.

VRANOV–NOVÁKY 0:3 (0:2). Góllövők: Papaj (8.), Oršula (32.), Kočiš (85.). Játékvezető: Klačko, 300 néző. Minden tekintetben jobbak voltak a vendégek.

PODBREZOVÁ–ZL. MORAVCE 5:0 (3:0). Góllövők: Pelegrin (5.), Krochta (16.), Chudík (25.), Petráš (57.), Pančík (89.). Játékvezető: Ballarin, 750 néző. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat.