Kiütötték a címvédőt

Győr/Podgorica. Magyar szempontból felemásra sikerült a bemutatkozás a női kézilabda BL új kiírásában: a győriek fontos és egyben nem várt, nagy különbségű győzelmet aratottak a címvédő dán Slagelse ellen, míg a Ferencváros nagy csatában, sok hibával játszva kikapott a montenegrói Buducnost Podgorica otthonában.

GYŐRI ETO–SLAGELSE 24:17 (12:11). Az A csoport összecsapásán az előző évad két elődöntőse csapott össze. Akkor mindkétszer a dánok nyertek, most azonban már az elején elhúzott az ETO. Ötletes, sokmozgásos támadásokat vezetve négy góllal vezetett (6:2). Lendületét előbb Görbicz kiállítása, majd a szünet előtti hajrá fogta vissza. A folytatásban már minden könnyedén ment, ennek alapja Pálinger szenzációs formája volt. A dánok negyedóra alatt csak egyszer(!) találtak be, miközben nyolcat kaptak. Ebben a szakaszban dőlt el a két pont sorsa.

BUDUCNOST PODGORICA–FTC 22:19 (11:9). A D csoport találkozóján a hazaiak góljaira eleinte mindig jött válasz. Később több magyar ziccer is kimaradt, így a Podgorica még emberhátrányban is növelte előnyét, a magyar bajnok nagyon gyenge volt elöl, az átlövésekből nem sikerült betalálni. Zsiga Gyula vezetőedző cserékkel frissített, jött az egyenlítés (9:9). A szünet előtti hajrában megint kimaradtak a helyzetek, és előnyhöz jutottak a montenegróiak. Már 16:11-re is vezetett a Podgorica. Ekkor hatalmas hajrába kezdett a magyar bajnok, a nagy rohanásban sorra szerezte a gólokat, és egyenlített 18:18-ra. A végjátékban emberelőnybe került a Podgorica, és így a maga javára fordította az izgalmas összecsapást. A Fradi tízből csak két büntetőt értékesített. (mti)