Jurík sorsdöntő pontjai

Komárom. A férfi kosárlabda Extraliga 5. fordulójában a táblázat első két helyezettje találkozott a zsúfolásig megtelt komáromi sportcsarnokban. A veretlenül listavezető losonciak ezúttal a rövidebbet húzták. KOMÁRNO-LUČENEC 82:78 (23:21, 13:5, 23:28, 23:24). Legeredményesebbek: Ridzoň 20, Szupper és Jurík 17-17, ill.

Komárom. A férfi kosárlabda Extraliga 5. fordulójában a táblázat első két helyezettje találkozott a zsúfolásig megtelt komáromi sportcsarnokban. A veretlenül listavezető losonciak ezúttal a rövidebbet húzták. KOMÁRNO-LUČENEC 82:78 (23:21, 13:5, 23:28, 23:24). Legeredményesebbek: Ridzoň 20, Szupper és Jurík 17-17, ill. Kovacsevic 26, Scsekics 15. Taktikailag érett, látványos játékot hozott az összecsapás, szoros emberfogást, kemény védekezést látott a 850 néző. Érdekesen alakult a második játékrész, a losonciak tíz perc alatt mindössze öt pontot tudtak szerezni, s ez a félidő végére tízpontos (36:26) hazai előnyt jelentett. Szünet után a losonci csapat lendült jobban játékba, Scsekicsnek köszönhetően felzárkózott, ledolgozta hátrányát, sőt egy rövid időre átvette a vezetést is (46:48). Jurík és Riecky triplái hozták ki a Duna-parti gárdát a hullámvölgyből, így a harmadik negyed után is maradt ötpontos komáromi előny (59:54). Ezután következtek Marek Jurík percei. A komáromi fiú ebben a játékrészben tizenkét pontot dobott, és eldöntötte a mérkőzés sorsát.

Az edzők mondták – Milan Černický (Komárno): „Közönségünk ma fantasztikus volt, de kicsit korán kezdett el ünnepelni, és ez átragadt a játékosokra is.” Tibor Jány (Lučenec): „Vereségünknek két oka van: a második negyedben csak öt pontot dobtunk, és a büntetőket nagyon rosszul értékesítették a játékosaim.” (kg)

További eredmények: Svit–Nitra 84:75; Žilina–Inter 75:78; Prievidza–Levice 80:77; Košice–Handlová 98:81. A bajnokság állása:

1. Lučenc 5 4 1 436:358 9

2. Komárno 5 4 1 431:405 9

3. Svit 5 3 2 363:317 8

4. Inter 5 3 2 356:348 8

5. Nitra 5 2 3 398:392 7

6. Košice 5 2 3 402:406 7

7. Žilina 5 2 3 370:395 7

8. Handlová 5 2 3 407:430 7