Guťan ismét lehúzta a redőnyt

Garamkálna. A mezőny legjobban védekező csapatának hálója szombaton is érintetlen maradt a házigazda garamkálnaiak és a perbeteiek összecsapásán nyugat-szlovákiai V. liga keleti csoportjában. Az elején a hazaiak ugyan többet kezdeményeztek, de a vendégek sem álltak be védekezni. A 12.

Garamkálna. A mezőny legjobban védekező csapatának hálója szombaton is érintetlen maradt a házigazda garamkálnaiak és a perbeteiek összecsapásán nyugat-szlovákiai V. liga keleti csoportjában. Az elején a hazaiak ugyan többet kezdeményeztek, de a vendégek sem álltak be védekezni. A 12. percben Thály elvesztette a labdát, Bódis megiramodhatott, a hazai védelem azonban Gogora révén üggyel-bajjal mentett. Két perccel később Gogora jól irányzott fejesét védte Gábor, a túloldalon pedig Bódis fejesét hatástalanította a hazai kapus. A 37. percben Šútovský kezére pattant a labda, a játékvezető habozás nélkül 11-est ítélt a hazaiak javára. A büntetőrúgásnál a rutinos Thály a vendégkapust ellenkező irányba elmozdítva a labdát a bal sarokba lőtte. Szünet után Thály nagy erejű szabadrúgása a felső lécen csattant, Rigó iramodott meg a labdával, az üresen álló Bódishoz továbbított, aki elügyetlenkedte a kínálkozó lehetőséget. Ugyanezt tette az 51. percben a garamkálnai Szilvás is, aki Hegedűs mesteri kiugratásával nem tudott mit kezdeni. Ezután a hazaiak uralták a mezőnyt: Biely és Solčanský két-két lövésénél Gábor remekelt. A 76. perc Thály szerencsétlenül ért a labdához, Guťan azonban parádés reflex-mozdulattal hárított. Egyenlítési alkalom volt az a javából. A perbeteiek pontszerzési reményeit közvetlenül a párharc befejezése előtt paradox módon éppen a mezőny legjobbja, Gábor kapus torpedózta meg, aki egy beívelés során óriási hibát vétett. A lesipuskás Gogora pedig játszi könnyedséggel beállította a 2:0-s végeredményt. Összességében elmondható, hogy ezen a hűvös délutánon mindkét csapatnál akadozott a gépezet, a védekezésben sok hibát vétettek az ellenfelek. A Belanský-alakulat bebizonyította, hogy nem csak váratlan idegenbeli diadalokra képes, hanem esélyesként is igazolja az elvárásokat. Ha nem is mindig közönségvonzó játékkal… Ugyancsak figyelmet érdemel, hogy tavasszal – hazai pályán – továb?bra is érintetlen maradt kiváló teljesítmé?nyek sorozatát produkáló Guťan kapus hálója.

KALNÁ N/HR.–PRI?BETA 2:0 (1:0). Góllövők: Thály (37. – 11-esből), Gogora (90.). Sárga lap: Kovács K, Polgár K. (mindkettő Pribeta). Játékvezető: Bott, 120 néző.

KALNÁ N/HR.: Guťan– Hrn?čiar, Gogora, Rácz, Haj?tó, Biely, Thály, Vrecník (78. Csontos), Hegedűs, Szilvás (83. Rakyca), Solčiansky. PRIBETA: Gábor–Šú?tovský, Bódis, Ko?vács K., Szeifer, Hatina (50. Lakatos Gy.), Rus?nák, Polgár K., Kovács J., Lakatos M. (80. Dobai), Rigó. (áb)

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

Belansky Attila (Kalná n/Hr.): „Kellemetlen, harcias felfogásban játszó ellenféllel kerültünk szembe, mely olykor veszélyes ellentámadásokat vezetett. Szerencsére védelmünk résen volt. Nekünk több góllal kecsegtető helyzetünk volt, ezért győzelmünk teljesen megérdemelt.”

Polgár Artúr (Pribeta): „Az első félidőben egyenrangú ellenfelei voltunk a hazaiaknak, akiket a játékvezető egy kitalált 11-essel ajándékozott meg. Ezen a délutánon, sajnos, a bírók vál?tak a meccs főszereplőivé. Szerintem ma a szerencsésebb csapat gyűjtötte be a három pontot, gratulálok a győzelmükhöz”. (áb)