Antalecová magánszáma

Pozsony. Az újonc rozsnyói AT Gemtex MBK a pozsonyi Slovan ellen megszerezte első idegenbeli győzelmét a női kosárlabda extraliga 5. fordulójában. A mérkőzés első felében azonban a fiatalokra épülő Slovan (az alapötös átlagéletkora 22,2 év) diktálta a tempót.

Pozsony. Az újonc rozsnyói AT Gemtex MBK a pozsonyi Slovan ellen megszerezte első idegenbeli győzelmét a női kosárlabda extraliga 5. fordulójában. A mérkőzés első felében azonban a fiatalokra épülő Slovan (az alapötös átlagéletkora 22,2 év) diktálta a tempót. A somorjai nevelésű Horony Márta vezetésével (a meccs elején 4 pont+2 assziszt.) gyorsan elhúzott az égszínkék együttes: az eredményjelzőn 10:2, 22:13, majd 26:17 is világított. A rutinos alapötössel (átlagéletkor 35 év) rendelkező rozsnyóiak azonban szépen lassan felzárkóztak, s a mérkőzés 17. percében már a vezetést is átvették. Majd az extraliga „legtapasztaltabb” játékosának, Antalecovának vezetésével meg is lógtak. A 41 esztendős játékos, aki a szlovák női mezőny egyik legeredményesebb kosarasa, az égszínkék fiatalok ellen is 28 pontot termelt. A hazaiak az utolsó negyedig ugyan még tartották a lépést a rozsnyóiakkal, de a végén csődöt mondott a fiatalság, a tapasztalat és a rutin nagy örömére (60:78).

A Gemtex stratégája azonban így sem volt teljesen elégedett. „A kosárlabda-mérkőzés negyven percig tart, nem pedig a második félidőben kezdődik. Bebizonyítottuk, hogy idegenben is tudunk játszani. Ma ismét beigazolódott, hogy tapasztalatot nem lehet vásárolni. Továbbra is a földön kell maradnunk, és még mindig a bennmaradás a kitűzött cél” – értékelt higgadtan Peter Kováčik, akinek védencei már a meglepő ötödik helyen tanyáznak. (kb)

FORDULÓKRÓNIKA

NŐI KOSÁRLABDA EXTRALIGA, 5. forduló: Slovan Bratislava–AT GEMTEX Rožňava 60:78 (24:17, 8:19, 15:14, 13:28), legeredményesebbek: Kozmonová 13, Horony 10, ill. Antalecová 28; Cassovia Košice–Cityfarma Spartak Myjava 68:61 (15:24, 17:11, 20:10, 16:16), Beňušková 14, ill. Porubská 17; MBK Ružomberok–KOSIT 2013 Košice 73:90 (21:26, 17:21, 24:21, 11:22), Krumbergová 22, ill. McCarvilleová 19; Viktoria PČSP Košice–Slávia UMB Banská Bystrica 58:54 (11:16, 10:13, 17:9, 20:16), Perostijská 25, ill. Oravcová 13; INPEK UKF Nitra–ŽBK Poprad 81:75 (23:21, 20:16, 20:22, 18:16), Šujanová és Mračnová is 18, ill. Sangaréová 30.