A tartalékos brazilok szambája

Szuvon/Szöul/Oita/Jokohama. Tegnap újabb két csoportban fejeződtek be a küzdelmek: Brazília, Törökország, Mexikó és Olaszország jutott a nyolcaddöntőbe. Ronaldóék annak ellenére, hogy tartalékosan léptek pályára, öt gólt rámoltak be a Costa Rica-i kapuba.

Ötször örültek a brazilokReuters-felvétel C-CSOPORT

BRAZĺLIA–COSTA RICA 5:2 (3:1). Góllövők: Marin (10. – öngól,), Ronaldo (13.), Edmilson (38.), Rivaldo (62.), Junior (65.), illetve Wanchope (40.), Gomez (56.). Játékvezető: Ghandour (egyiptomi), 40 ezer néző. Sárga lap: Cafu. BRAZĺLIA: Marcos–Lucio, Anderson Polga, Edmilson–Cafu, Gilberto Silva, Junior, Juninho Paulista (61. Ricardinho), Rivaldo (72. Kaka)–Ronaldo, Edilson (57. Kleberson). COSTA RICA: Lonnis–Martinez (74. Parks), Wright, Marin–Wallace (46. Bryce), Solis (65. Fonseca), Lopez, Castro, Centeno–Wanchope, Gomez. A brazilok könnyed játékkal nem egészen negyed óra alatt kétgólos előnyt szereztek, majd átadták a kezdeményezést az ellenfélnek. A Costa Rica-i csapat, amelynek legalább döntetlen kellett volna a biztos továbbjutáshoz, sokáig nem tudott élni lehetőségeivel. A túloldalon Edmilson a vb egyik legszebb góljával növelte a különbséget, de Wanchope gyorsan válaszolt. Szünet után folytatódott a gólgyártás: a sokkal nagyobb elszántsággal küzdő Costa Rica csaknem egyenlített, ám ezután újabb szép brazil találatok következtek.

TÖRÖKORSZÁG-KĺNA 3:0 (2.0). Góllövők: Hasan Sas (6.), Bülent (9.), Ümit Davala (85.). Játékvezető: Ruiz (kolumbiai), 50 ezer néző. Sárga lap: Emre Asik, Emre Beleözoglu, Hasan Sas, illetve Jang Pu, Li Vej Feng. Kiállítva: Szao Csia Ji (58.). TÖRÖKORSZÁG: Rüstü (35. Ömer)–Fatih, Emre Asik, Bülent, Hakan Ünsal–Tugay (84. Tayfur), Emre Belözoglu, Ümit Davala, Bastürk (70. Ilhan)–Hasan Sas, Hakan Sükür. KĺNA: Csiang Csin–Du Vej, Li Vej Feng, Vu Cseng Jing (46. Szao Csiaji), Hszü Jünlung–Li Hsziao Peng, Jang Pu, Lie Tie, Csao Csüncsö–Hao Hajtung (73. Csü Po), Jang Csen 73. (Jü Kenvej). A törökök már az első tíz percben eldöntötték a mérkőzést, s a továbbiakban – főleg létszámfölénybe kerülésük után – könnyedén tartották előnyüket. Sőt, a hajrában még egyszer sikerült bevenni Csiang Csin kapuját. Miután a másik párban Brazília legyőzte Costa Ricát, a törökök jobb gólkülönbségüknek köszönhetően továbbjutottak. Törökország válogatottja története során először jutott túl a vb csoportküzdelmein.

EDDIG: Brazília–Törökország 2:1, Costa Rica–Kína 2:0, Törökország –Costa Rica 1:1, Brazília–Kína 4:0.

A végeredmény:

1. Brazília 3 3 0 0 11:3 9

2. Törökország 3 1 1 1 5:3 4

3. Costa Rica 3 1 1 1 5:6 4

4. Kína 3 0 0 3 0:9 0

G-CSOPORT

MEXIKÓ–OLASZORSZÁG 1:1 (1:0). Góllövők: Borgetti (34.), illetve Del Piero (85.). Játékvezető: Simon (brazil), 40 000 néző. Sárga lap: Arellano, Pérez, illetve Cannavaro, Panucci, Totti, Zambrotta, Montella. MEXIKÓ: Pérez–Vidrio, Márquez, Carmona–Morales (76. García), Torrado, J. Rodríguez (76. Caballero), Luna, Arellano–Borgetti (80. Palencia), Blanco. OLASZORSZÁG: Buffon–Panucci (63. Coco), Cannavaro, Nesta, Maldini–Zambrotta, Tommasi, Zanetti-Totti (78. Del Piero)–Inzaghi (55. Montella), Vieri. A mérkőzés előtt még egyik csapat sem érezhette magát biztonságban. Az első félidőben a mexikóiak, a másodikban az olaszok játszottak jobban, így igazságos a döntetlen. A gólok története: a 34. percben Blanco ívelésébe Borgetti háttal a kapunak belefejelt, a parádés mozdulat után a labda a bal sarokba hullott. A hajrában Montella beadására Del Piero érkezett és a jobb sarokba csúsztatott

ECUADOR–HORVÁTORSZÁG 1:0 (0:0). Góllövő: Mendez (48.). Játékvezető: Mattus (Costa Rica-i), 65 ezer néző. Sárga lap: Chala, Tomas, Simunic. ECUADOR: Cevallos–De la Cruz, Hurtado, Porozo, Guerron–M. Ayovi, Obregon (40. Aguinaga), Chala, Mendez–C. Tenorio (76. Kaviedes), Delgado. HORVÁTORSZÁG: Pletikosa–Saric (68. Stanic), R. Kovac, Simunic, Jarni–Tomas, Simic (52. Vugrinec), N. Kovac (59. Vranjes), Olic–Rapaic, Boksic. Jobban kezdett Ecuador: a dél-amerikai együttes birtokolta többet a labdát, és kapura is veszélyesebb volt ellenfelénél. A horvátok fél óra elteltével kissé feljöttek, többször eljutottak az ecuadori 16-osig. A második félidő elején hamar vezetést szerzett Ecuador – Delgado csúsztatta fejjel a labdát Mendez elé, aki 8 m-ről a hálóba lőtt –, s a görcsösen támadó horvátok már nem tudtak egyenlíteni. Mindkét csapat búcsúzott a vb-től.

EDDIG: Horvátország–Mexikó 0:1, Olaszország–Ecuador 2:0, Olaszország–Horvátország 1:2, Mexikó–Ecuador 2:1.

1. Mexikó 3 2 1 0 4:2 7

2. Olaszország 3 1 1 1 4:3 4

3. Horvátország 3 1 0 2 2:3 3

4. Ecuador 3 1 0 2 2:4 3

NYOLCADDÖNTŐ

Hat csoportban már befejeződtek a küzdelmek, a nyolcaddöntőben már csak négy hely kiadó. A nyolcaddöntő műsora – SZOMBAT, 8.30: Németország-Paraguay; 13.30: Dánia–Anglia; VASÁRNAP, 8.30: Svédország–Szenegál; 13.30: Spanyolország–ĺrország, HÉTFŐ: 8.30: Mexikó-Koreai Köztársaság, Egyesült Államok vagy Portugália; 13.30: Brazília–Japán, Oroszország, Belgium vagy Tunézia; KEDD,: 8.30: Törökország–Japán, Oroszország, Belgium vagy Tunézia; 13.30: Olaszország–Koreai Köztársaság, Egyesült Államok vagy Portugália.

GÓLLISTA

5 gólos: Klose (német); 4 gólos: Tomasson (dán); 3 gólos: Pauleta (portugál), P. B. Diop (szenegáli), Raúl (spanyol), Rivaldo (brazil), Ronaldo (brazil), Vieri (olasz); 2 gólos: Borgetti (mexikói), Cuevas (paraguayi), Gomez (Costa Rica-i), Hasan Sas (török), Hierro (spanyol), Inamoto (japán), Keane (ír), Larsson (svéd), Morientes (spanyol), Wilmots (belga).

A MAI MŰSOR

H-CSOPORT, utolsó, harmadik forduló – 8.30, Japán–Tunézia (játékvezető Veissiere – francia), Belgium–Oroszország (Nielsen – dán).

D-CSOPORT, utolsó, harmadik forduló – 13.30, Portugália–Koreai Köztársaság (Sanchez – argentin), Lengyelország–Egyesült Államok (Csün Lu – kínai).