Nemcsak a zenélés köti össze a dzsesszduó tagjait

Az igényes zenét játszó királyhelmeci dzsesszduó két tagját, Oláh Ernőt és Költő Anettát nemcsak az igényes muzsika szeretete köti össze.KirályhelmecA zenészek nem csupán a színpadon alkotnak párt, hanem a magánéletben is.

Az igényes zenét játszó királyhelmeci dzsesszduó két tagját, Oláh Ernőt és Költő Anettát nemcsak az igényes muzsika szeretete köti össze.

Királyhelmec

A zenészek nem csupán a színpadon alkotnak párt, hanem a magánéletben is. Mindketten képzett zenepedagógusok, és mindketten a Királyhelmeci Művészeti Alapiskolában tanítanak – Ernő gitár-, Anetta pedig zongoratanár. A 2009-ben alakult formációban Anetta énekel, Ernő pedig zongorán kíséri. Közös az is, hogy mindketten az igényes zenét szeretik, mindketten tagjai egy másik együttesnek is, a Back To Musicnak, s talán az sem meglepő, hogy mindketten nagy múltú zenészcsalád leszármazottai. A zenélés terén igazából egyetlen jelentősebb különbség van csak közöttük: míg Ernő korábban több együttesben is zenélt (például a Jazz Soundban, mellyel rangos díjakat is nyertek), addig Anetta énekesként először a dzsesszduóval állt közönség elé. Oláh Ernő lapunknak elmondta, hét évvel ezelőtt azért alapították meg a duót, mert szerették volna szélesebb körben is terjeszteni az igényes dzsesszzenét, és a kihívásnak úgy akartak eleget tenni, hogy kommersznek mondható dalokat, filmslágereket és ismert előadók számait dolgozták fel és adták elő. Míg Királyhelmecen a rendszerváltás előtt több szórakozóhelyen is hallgathatott élőzenét a közönség, mára ezek a helyek bezártak, a nagy hírű zenészek pedig – szinte kivétel nélkül – elköltöztek innen, vagy nincsenek már az élők között.

A formáció tagjai zártkörű rendezvényeken, kisebb klubokban zenéltek tovább a kisebb számú, ám vájt fülű közönség örömére. Oláh Ernő elmondása szerint a régióban manapság nagyon kevés olyan együttes működik, amely élőzenét játszik, kivételt talán csak a fiatal rockegyüttesek jelentenek, melyek néhány zenésze épp az ő diákjuk volt. Most, sajnos, a kiváló zenészeknek nincs alkalmuk a régióban a tudásukhoz méltó produkciókkal megmutatkozni, s az internet sem megfelelő fórum erre. „Régen, ha valaki mondjuk egy falunapon jól játszott, felfigyelhetett rá a közönség. Az interneten azonban milliós, ha nem milliárdos a nézők és hallgatók száma. Az igaz, hogy egy, a világhálóra feltöltött szám rengeteg emberhez jut el szinte azonnal, de a szerzeménynek hihetetlenül kemény mezőnyben kell helytállnia” – mondta Oláh Ernő. Zenepedagógusként mindketten fontosnak tartják, hogy a diákjaik színvonalas zenével találkozhassanak, otthon is jó zenét, zenészeket hallgatnak. Remélik, ezáltal változhatnak a jelenleg nem túl kedvező folyamatok – zárták a beszélgetést.

Legközelebb a simonyi Bárka ökumenikus kórust mutatjuk be.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?