Létszámcsökkentés a komáromi kórházban

Komárom. A helyi kórház december 18-ig 166 alkalmazott munkaviszonyát szüntette meg, közülük 101-et szervezési okokra hivatkozva bocsátottak el. Az év végéig további 25, január végéig pedig újabb 15 személyt érint majd a létszámleépítés – tudtuk meg Kráľ Katalin igazgatónőtől.

Az intézmény vezetője elmondta, az elmúlt 4 hónapban további 66 személy önként adta be a felmondását. „Ezzel várhatóan lezárul az alkalmazottak számának drasztikus csökkentése, és az elkövetkezőkben már csak egy-két személytől kell megválnunk” – tette hozzá.

A leépítés legnagyobb mértékben az adminisztratív és más, nem egészségügyi dolgozókat érinti, de egyes olyan osztályokat is, amelyeknél eddig túlfoglalkoztatottság volt. A létszámleépítésre vonatkozó javaslatot a főorvosoknak kellett kidolgozniuk, mégpedig úgy, hogy továbbra is biztosított legyen a zavartalan betegellátás. A Nyitra megye önkormányzata november végén ugyan jóváhagyta azt a határozatát, amelyben magára vállalja a komáromi, a vágsellyei és a nagytapolcsányi kórházak átalakításának pénzügyi fedezetét – ami elsősorban az elbocsátott alkalmazottak végkielégítéséhez szükséges összeg biztosítását jelenti –, ezt az összeget azonban a kórházak egyelőre nem kapták meg. Éppen ezért a komáromi kórház is egyelőre saját forrásból fizetett ki 2,35 millió korona végkielégítést, ám ennek az összegnek a megtérítését – a további több mint 7 millió koronával együtt – a megyétől kéri majd. „Minél hamarább át tudja utalni számunkra a megye ezt az összeget, annál előbb tudunk kiegyenlített költségvetéssel dolgozni – fejtegette az igazgatónő. – Egyelőre ugyanis a kórház fizeti a végkielégítéseket. Meg kell mondani azt is, hogy az elbocsátott dolgozók többsége belátó volt, és elfogadták az általunk felkínált részletfizetési harmonogramot. Mihelyt azonban megérkezik a megyétől a pénz, azonnal kifizetjük a végkielégítés teljes összegét.”

Az igazgatónő elmondása szerint a kórházban megnyugodtak a kedélyek, tisztázódott, ki marad és kinek kell távoznia, s most már nyugodtabb körülmények között dolgozhatnak orvosok és ápolók egyaránt. „Mi nem szerettük volna karácsony elé időzíteni az elbocsátásokat, ám az érintettek a változó törvényekre hivatkozva kérték, hogy még inkább decemberben, mint januárban bontsuk fel a munkaviszonyukat” – tette hozzá.

Kráľ Katalin beszámolt arról is, hogy folyik a kórház gazdasági helyzetének stabilizálása érdekében tett további feladatok teljesítése is. December közepéig kiürítették a tüdőosztályt, amely egy öreg, elavult, rendkívül gazdaságtalan és energiaigényes ingatlanban működött. A tüdőosztály ezentúl a fertőző osztály épületében, a geriátria pedig a belgyógyászat épületében kap helyet. A felszabadult helyiségeket bérbe szeretnék adni, a feleslegessé vált épületet pedig a megye rendelkezésére bocsátják.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?