Hospice Nádszegen

Nádszeg. November 10-én a húszágyas hospice-részleget is üzembe helyezik a Szent Erzsébet Egészségügyi és Szociális Központban.

E hónapban a hospice-részleget is üzembe helyezik a Szent Erzsébet Egészségügyi és Szociális KözpontbanSzőcs Hajnalka felvételeAz augusztusban átadott létesítményben egyelőre a nyugdíjasotthon és a nyugdíjas panzió működik 15 lakóval, de van még szabad kapacitás, továbbra is várják az érdeklődőket. A nyugdíjasotthon és a panzió mellett orvosi rendelők, rehabilitációs központ és úgynevezett hospice, vagyis a gyógyíthatatlan betegeket szolgáló osztály is működik majd. A hospice-szolgálat működtetéséhez szükséges, hogy azt – az egészségügyi minisztérium engedélyével és a megyei önkormányzat jóváhagyásával – besorolják a egészségügyi szolgáltatások hálózatába. Juhos Ferenc polgármester lapunknak elmondta, hogy már a minisztérium engedélyét és a megye jóváhagyását is megkapták. „Sokan azt is megkérdőjelezik, szükség van-e ilyen szolgálatra. Igen, szükség van rá. Ugyanakkor nem szabad úgy felfogni a dolgot, hogy a hospice-részlegre az embereket meghalni viszik. Ez téves felfogás. Itt már nem a gyógyítás a lényeg, hanem az, hogy enyhítsük az ember fájdalmát” – véli Juhos. A hospice-részleg a központ egészségügyi részéhez tartozik, ezért az itteni szolgálat költségeit az egészségügyi biztosító téríti. Páciensenként naponta 900 és 1350 korona közötti összeget térít a biztosító, ezenkívül a beteg nyugdíját – hiszen azt az ő állapotában már nem tudja használni – átutalják a központnak, amely ebből többletszolgáltatásokat tud nyújtani. Az is szerepel a szabályzatban, hogy az ajánlott kezelés 14 nap. Ez azt jelenti, hogy a hospice-ba olyan betegeknek kellene kerülniük, akiknek nem egészen két hetük van hátra az életből, és erre az időre méltó körülményeket kell biztosítani számukra. Ugyanakkor az ajánlás nem jelenti azt, hogy az illető nem maradhatna itt 14 napnál tovább. „Ha az orvos azt mondja, nem indokolt tovább a hospice-részlegen tartani a beteget, át tudjuk őt helyezni a nyugdíjasotthonba. Ott tovább ápoljuk, s ha az állapota rosszabbra fordul, viszszavihetjük a hospice-részlegre” – mutatott rá a polgármester. Kétségtelen, hogy a hospice-szolgálat lelkileg nagyon igénybe veszi a nővéreket, ezért a nyugdíjasotthonban, a panzióban és a hospice-részlegen váltakozva teljesítenek majd szolgálatot. A már működő nyugdíjasotthonban és panzióban, vagy a leendő hospice-ban történő elhelyezésről az érdeklődők a 031/2070250 vagy 031/2070251-es telefonszámon, illetve a nádszegi községházán bővebb információkat is szerezhetnek.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?