Hatszor rezdült a KFC hálója

Érsekújvár. Második idénybeli találkozójukat is elvesztették a komáromiak a III. liga nyugat-szlovákiai csoportjában. A dolog pikantériája, hogy éppen a Nyitra-parti riválisuk otthonában szenvedtek súlyos vereséget a már hosszabb ideje hervadozó „violák”.

Az érsekújváriak (sötét nadrágban) szombat délután gólzáporos győzelmet arattak a Duna-parti riválisuk elleni összecsapásonA szerző felvételeEzúttal már az első percektől nyilvánvaló volt, nincs egy súlycsoportban a két vetélytárs. Hamar vezetéshez jutottak a Vladimír Polák vezette hazaiak. A hatodik percben szögletrúgást követően Mach talált a KFC kapujába. A második találatot Dobrý az első negyedóra végén szerezte, aki még nemrég a komáromiak együttesében játszott. Majd a gólerős Mach alakítása, aki ezúttal látványos lövéssel vette be Herko kapuját, hozta lázba a szurkolókat. A 37. percben Piskla lövésével szemben is tehetetlen volt a vendégek hálóőre. Félidei pihenő után a 47. percben Mach növelte az érsekújváriak előnyét, a végeredményt a meccs hőse a 70. percben állította be. A gyenge játékerőt képviselő, zömmel fiatal futballistákat felvonultató vendégek ezen az összecsapáson nem sok vizet zavartak, tudásukból még a becsületgól megszerzésére futotta.

NOVÉ ZÁMKY–KOMÁRNO 6:0 (4:0). Gólszerzők: Mach (6., 35., 47., 70.), Dobrý (15.), Piskla (37.). Játékvezető: Otrubčák, 250 néző.

NOVÉ ZÁMKY: Madarász–Čaplák (60. Molnár), Piskla (60. Fehérvári), Zsák, Guldan, Mach, Vadkerti, Dékány, Dobrý, Cvik (46. Klučka), Lovász.

KOMÁRNO: Herko–Marcel Kapusňák. Meleg, Martin Kapusňák, Sklenář, Kökényesi, Bazinský (56. Kocsis), Kozáček, Richtárik, Bagin. Jozefik.