Az uborka különösen vízigényes növény. Ha a forró napokon nem kap elegendő nedvességet, kellemetlen, stresszes körülményeknek van kitéve. Ilyenkor a termések keserűvé válnak. Ennek azonban több oka is lehet.
Keserű az uborka? Mutatjuk a lehetséges okokat
A hosszan tartó szárazság mellett a túl hideg víz vagy a túlzott és nem megfelelő trágyázás is gondot okozhat.
Kútvizet inkább ne használjunk!
Az uborkát nem tanácsos kútvízzel locsolni. A lágyabb vizet szereti, mely hőfoka megközelíti annak a talajnak a hőmérsékletét, amelyikben az uborka nő.
A növénynek ugyancsak árthat a túl meleg és hűvösebb napok, illetve éjszakák gyors váltakozása. Főleg a nyár második felétől már lehetnek nagyobb eltérések a nappali és éjszakai hőmérséklet között.
Nem az egész növény keserű
Leggyakrabban nem az egész uborka válik keserűvé, hanem csak a szárhoz közelebbi része. Ezért gyakran segít, ha az uborka végeit levágjuk, és csak a termés finomabb, nem keserű részét fogyasztjuk.
Hogyan védjük meg az uborkát?
Hőség idején a növényeket tanácsos állott vízzel locsolni, erre kimondottan alkalmas a felfogott esővíz. Egyenesen a kútból öntözni nem a legjobb ötlet.
Ami a trágyázást illeti, jobban tesszük, ha az uborkát gyakrabban trágyázzuk, de egyszerre csak kisebb mennyiségű trágyát használunk. A túl nagy adag fölösleges, és árthat is a növénynek.
Ha figyeljük az időjárás-előrejelzést, és fennáll a veszély, hogy hideg éjszakák közelednek, akkor az ágyásban lévő uborkákat letakarhatjuk, és fehér, nem szőtt textíliával védhetjük a hidegtől.
(pluska)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.