Elszálltak a zselízi esélyek

Zselíz. A nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportja 27. fordulójának hét végi találkozóján hazai pályán szenvedtek újabb vereséget a zselíziek, s a kudarcot követően minden bizonnyal már elméleti esélyeik is elszálltak a bentmaradás kiharcolására.

A zselízieket (világos) mezben a végjátékban kényszerítették térdre az ógyallaiakDobrovicky Róbert felvételeAz első említésre méltó helyzetet a 4. percben a hazaiak dolgozták ki, Fülöp jobb oldali beadását Púček centiméterekkel a kapu fölé fejelte. A vendégek sem hagyták magukat, Kraslan gólveszélyes fejesét Barecz a kapu fölé öklözte. A 16. percben vezetést szereztek a zselíziek. Fülöp tizenhét méterről leadott szabadrúgása a bal felső sarokban landolt. Két perc elteltével Kántor kicselezte Cingelt, beadását azonban Lehocky a kapu torkából fölé durrantotta. Nem sokkal később Púček beadását Varga kis híján saját kapujába fejelte. A 33. percben Kraslan közeli lövését Barecz parádés mozdulattal a kapu fölé tenyerelte. A 43. percben Cingel két hazai védőt kicselezve kapura célzott, Barecz azonban ismét a helyén volt. A 63. percben a fiatal Kántor növelhette volna a vendéglátók előnyét, ám közelről a kapu mellé gurított. A párharc utolsó perceiben fordítottak a „sörgyáriak”. A 80. percben a vendéglátók védelme őrizetlenül hagyta Cingelt, aki higgadtan a jobb sarokba fejelte a labdát. Négy perccel a befejezés előtt Bičan állította be a végeredményt, miután Kraslan beadását lábbal a hálóba csúsztatta. A felnőttek párharcát a két klub ificsapatának találkozója előzte meg, mely 2:2-es döntetlennel végződött.

ŽELIEZOVCE–HURBANOVO 1:2 (0:1). Gólok: Fülöp (16.), ill. Cingel (80.), Bičan (84.). Sárga lap: Rotík, Tóth, Szalai, ill. Dolník, Kraslan. Játékvezető Baňár, 140 néző. ŽELIEZOVCE: Barecz–Feješ, Zima, Gábriš, Rotík, Kántor, Tóth, Szalai, Púček, Lehocky, Fülöp (Farkas). HURBANOVO: Daniš–Varga (Pajtinka), Cingel, R. Vozárik, Bičan, Dolník, Kmeť (Z. Vozárik), Kurák, Pollák, Gelle, Kraslan (Bachorec).

EDZŐI VÉLEMÉNYEK

František Bielik (Želiezovce): „A játék képe alapján a döntetlen igazságosabb erdmény lett volna. Nem szokásom a játékvezetők teljesítményével foglalkozni, ám most el kell mondanom, hogy a vendégek győztes találatát megelőzően két vendégjátékos is lesen maradt.”

Ondrušek Zoltán (Hurbanovo): „Gyengébb első félidei teljesítmény után a hajrában szinte megtáltasodtak védenceim. Bejöttek a cserék, a tartalékok lendületet hoztak játékunkba. Óriási lépést tettünk a bentmaradás bebiztosítása felé vezető úton.”