A férfiak vagy a nők gazdagabbak nálunk?

dd

A család pénzügyeivel alapvetően a férfiak foglalkoznak. Ahogy nő pénz a számlákon, úgy nyílik az olló a férfiak tulajdonában lévő összegek javára. A férfiak azok, akik uralják a legkomolyabb összegeket tartalmazó számlákat. Az UniCredit Bank adatai is ezt mutatják. 

A pénzintézet által végzett felmérés azt mutatja, hogy a szlovákiai nők kezelik a családi költségvetést, megtakarítanak, gondolnak a jövőre, és egészséges önbizalommal rendelkeznek a pénzügyek és befektetések terén. A pénzügyi függetlenség érzésének eléréséhez azonban hosszabb időre van szükségük, mint a férfiaknak.

Az 50 és 100 ezer euró közötti megtakarítások kategóriájában a nők és a férfiak aránya a számlákon elhelyezett pénzösszegek tekintetében nagyjából egyenlő, azaz 42:58. A 100 000 és 300 000 euró közötti vagyon esetében az arány már 36:64 a férfiak javára, míg a 300 000 és 500 000 euró közötti tartományban a nők aránya kevesebb mint egyharmad (28%). 500 000 euró feletti összegek esetében a különbség még jelentősebb. 

Ezt jelzik az UniCredit Bank ügyfélszámla-egyenlegekre vonatkozó statisztikái, beleértve a befektetési alapokat, valamint a leggazdagabb ügyfélkört kiszolgáló privát banki szegmensben szerzett tapasztalatok is. „Minél magasabb összeg van egy ügyfél számláján, annál valószínűbb, hogy a számlatulajdonos férfi. A 100 000 euróig terjedő összegű folyószámlák és megtakarítási számlák esetében a férfiak és a nők aránya a tulajdonosok szempontjából közel azonos. Az 500 ezer euró feletti vagyon esetében már nagyon jelentősen kinyílik az olló, az arány 21:79 a férfi tulajdonosok javára" - mondta Zuzana Ďuďáková, az UniCredit Bank szóvivője. 
A nők által kezelt kisebb vagyon ellenére a szlovákiai nők körében végzett felmérésből kiderült, hogy 10 válaszadóból 8 gondoskodik az otthoni pénzügyekről, függetlenül a háztartás méretétől. A nők azok, akik fizetik a számlákat, kezelik a háztartás költségvetését és részt vesznek a befektetésekkel vagy nagyobb vásárlásokkal kapcsolatos döntésekben.

Hazánkban a nők azok, akik aktívan használják a biztosítási termékeket. A szlovákiai nők csaknem fele (44,8%) rendelkezik háztartási biztosítással, csaknem egyharmaduk (28,6%) hagyományos életbiztosítással, 13,1% pedig befektetési elemmel rendelkező életbiztosítással. A szlovákiai nők közel egyharmada (29%) rendelkezik nyugdíjbiztosítással. 

Számos oka lehet annak, hogy a nők kevésbé aktívak a befektetésben és a felértékelődésben, és többet takarítanak meg. „A nők életük nagy részét szülési szabadságon, egyedülálló anyaként vagy olyan munkakörben töltik, amely kevesebbet fizet, de lehetővé teszi számukra, hogy betegség esetén otthon maradhassanak a gyermekkel. Ez alakíthatja a pénzhez való hozzáállásukat, és az »inkább legyen egy veréb a kezemben, mint egy galamb a tetőn« attitűdöt. Ezért igyekeznek úgy bánni a pénzzel, hogy az ne legyen túl jövedelmező, ugyanakkor kockázatos sem, hogy ne veszélyeztesse a család pénzügyi stabilitását" - kommentálja a pénzügyekhez való hozzáállásban mutatkozó különbségeket Martina Viewegova pszichológus. (pluska) 

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?