Döntés az izgalmas hosszabbításban

Buzita. Az élcsapatok rangadója zajlott tegnap délután a buzitai futballpályán, ahol a kelet-szlovákiai V. liga délkeleti csoportjának 5. helyén tanyázó hazaiak a 2. helyezett tiszacsernyőieket látták vendégül.

Mindkét csapat kulcsembereire árgus szemmel ügyeltek őrzőik, zömmel a két tizenhatos között zajlott a játék. A kapuk alig forogtak veszélyben. Az első játékrészben egy-egy ziccert dolgoztak ki a csapatok. Előbb a vendéglátók puskázták el góllal kecsegtető helyzetüket. A 31. percben Palencsár tört be az ellenfél 16-osába, nyolc méterről azonban a háló helyett az ellenfél kapusába lőtte a labdát. Hét perccel később a vendégek csatára, Seman célzott pontatlanul. A nevezett mintegy tíz méterről durrantott kapura, lövése tíz centivel a felső léc fölött hagyta el a játékteret. Fordulás után a hazaiak kezdeményeztek többet, ám hadilábon álltak az irányzékkal. A 47. percben Snír viharzott el a labdával a szélen, pontos beadását Riapoš két méterről a kapu mellé fejelte. Az 50. percben Šmelko egy lepattanó labdát négy méterről a kapu mellé durrantott. A 70. percben gyors ellentámadást vezettek a vendégek. A hazaiak Semant szabálytalanul választották el a labdától, a szabadrúgásból Kraus profitált. Léc alá tartó lövésénél Konkoly elmélázott. Öt perccel később Vlčej és Viszlay késlekedett a labda elrúgásával, Szűcs viszont résen volt és a bal sarokba bombázott. A 85. percben szögletrúgást végeztek el a hazaiak, Fazekas közelről a hálóba bólintotta a labdát. A 88. percben Vass akasztotta a védők gyűrűjéből kimozduló Fazekast, a megítélt 11-est Šmelko értékesítette. A hosszabbításban kaptak mattot a nagy rössel rohamozó buzitaiak. A 91. percben Karnay őrző nélkül maradt az ötös sarkán, higgadtan a jobb felső sarokba fejelte a labdát. Az ellentámadásból Palencsár egyenlíthetett volna, lövés helyett a cselt választotta, a vendégek felszabadítottak. A 94. percben Kraus 16 méterről leadott remekbe szabott lövése a bal felső sarokban landolt. A jó iramú, színvonalas párharcot a szerencsésebb csapat nyerte meg, melynek játékosai öt kapura tartó lövésből négyszer profitáltak.

BUZICA–ČIERNA NAD TISOU 2:4 (0:0). Gólok: Fazekas (85.), Segeďa (88. – 11-esből), ill. Kraus (70., 94.), Szűcs (75.), Karnay (91.). Sárga lap: Riapoš, ill. Szűcs, Vass. Játékvezető: Friga, 150 néző. BUZICA: Konkoly–Viszlay, Herczeg, Vlčej, Riapoš, Snír (80. Ďurka), Luka (46. Fazekas), Šmelko (75. Kocsis), Demko, Segeďa, Palencsár.

ČIERNA NAD TISOU: Babiak–Ovail, Vass (80. Pavlík),) Kiss, Kraus, Szalai (87. V. Timko), Kováč, Dulik, Szűcs (75. J. Timko), Seman, Karnay. (mj)