Aggasztó tények merültek fel a Hotel Korzo Részvénytársaság gazdálkodásáról

Érsekújvár testülete a főellenőrt bízta meg a városi cégek ellenőrzésével
Érsekújvár |

Újabb fordulatot vett a Hotel Korzo Részvénytársaság ügye a legutóbbi önkormányzati ülésen, amikor Eva Polerecká (Híd) képviselő arról tájékoztatta a testületet, hogy néhány képviselőtársával közösen feljelentést tett a városi társaság korábbi vezetése ellen.

A szeptemberi ülésen ötven oldalas, minden részletre kiterjedő jelentésben számolt be Štefan Rovňaník a városi hivatal főellenőre annak a mélyreható ellenőrzésnek az eredményeiről, melyet a Hotel Korzo Részvénytársaságban végzett. Rovňaník 2015-től 2019 első félévéig ellenőrizte a városi részvénytársaság gazdasági tevékenységét, számlavezetését, valamint az igazgatótanács és a felügyelőbizottság üléseinek a jegyzőkönyveit. Az ellenőrzés során felmerült hiányosságokat harmincnyolc pontban foglalta össze a testületnek.

A legutóbbi önkormányzati ülésen Ladislav Borbély (független) képviselő, a Hotel Korzo Részvénytársaság igazgatótanácsának elnöke felszólalásában ismét a városi cég viselt dolgaival foglakozott. Ladislav Borbély elmondta, további gyanús pénzügyi tranzakciókra derült fény. Például arra, hogy a cég korábbi vezetése 60 ezer eurós hitelt vett fel, nem tudni, milyen célból, és ezen kívül legalább 50 ezer euróval tartozik a szociális, illetve az egészségügyi biztosítónak, de a rezsiköltségeket sem fizették rendszeresen. A főügyészségnek címzett feljelentésben a testület tagjai a főellenőri ellenőrzésre és konkrét hiányosságokra hivatkoznak. Például arra, hogy a szálloda termeit különböző árfeltételekkel adták bérbe. Volt úgy, hogy napi 15 eurót, de akadt olyan eset is, amikor napi 110,50 euró bérleti díjat számlázott a Korzó vezetése. Nem tudni, milyen kritériumok alapján.

„A 2018-as évben összesen 9417 alkalommal adtak ki szállodai szobát a vendégeknek, de ebből 2130 alkalommal ingyenes szolgáltatásról volt szó. Számos hiányosság merült fel a Korzó szálloda vagyonának inventarizációja során is”

– olvasható a feljelentésben.

A testületben élénk vita támadt arról, hogy tulajdonképpen kit terhel a felelősség. A város mindenkori – tehát korábbi és jelenlegi – vezetése is rendszerint városi képviselőket, vagy a városi hivatal alkalmazottait nevezi ki a városi cégek igazgatótanácsába, vagy felügyelőbizottságába. Štefan Rovňaník főellenőri jelentéséből azonban kiderült, hogy a cég felügyelőtanácsa, amelynek negyedévenként kellett volna üléseznie, 2015-ben és 2017-ben háromszor, 2016-ban és tavaly csak kétszer, idén egyszer sem ülésezett.

Káoszt fedezett fel a főellenőr a könyvelésben is. 2018-ban két személy részére pozsonyi onkológiai szűrővizsgálatot fizettek ki 670 euró értékben. Akadt olyan számla, amit két különböző dátummal, kétszer is kifizetett a részvénytársaság. Olyan bejegyzést is talált a főellenőr a számlakönyvben, hogy „adott az összeg, de nincs róla számlánk”.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?