Fotó: Shutterstock
Az uniós tagállamok megállapodnak a kutyák és macskák életkörülményeinek javításáról
Az Európai Unió polgárai több mint 72 millió kutyát és több mint 83 millió macskát tartanak.
Az uniós tagállamok képviselői közös álláspontban állapodtak meg a kutyák és macskák életkörülményeinek javításáról az Európai Unióban. Az Európai Bizottság már tavaly decemberben előállt egy jogalkotási javaslattal, amelynek célja különösen a haszonállatok, különösen a kutyák és macskák illegális piacának visszaszorítása. Az intézkedések elsősorban az úgynevezett tenyészeteket célozzák, és nem érintik a kedvtelésből tartott állatok tulajdonosait. Mint az EU Tanácsa közleményében megjegyezte, ez az első alkalom, hogy olyan minimumszabályokat állapítanak meg, amelyek az egész Európai Unióban érvényesek lennének. „A javaslat célja a tenyésztők, az értékesítő létesítmények és a menhelyek által tartott macskák és kutyák jólétének javítása, a fogyasztóvédelem javítása, a tisztességes verseny biztosítása és az illegális kereskedelem elleni küzdelem” – olvasható a szövegben.
A sajtóközlemény hangsúlyozza, hogy a javaslat nem érinti az egyes állattartókat. „Ugyanakkor mindenkinek, aki macskát vagy kutyát kíván forgalomba hozni az uniós piacon, biztosítania kell majd, hogy az állat a nyomon követhetőség érdekében mikrochippel legyen ellátva” – tette hozzá az EU Tanácsa. Az egész Európai Unióban ugyanazokat a szabályokat kell alkalmazni, de a tagállamok – ha úgy kívánják – tovább szigoríthatják azokat. Az Európai Bizottság korábbi közlése szerint a kutyák és macskák kereskedelme az elmúlt években jelentősen megnőtt, éves értéke 1,3 milliárd euró. A hivatásos tenyésztésben tartott állatok életkörülményei azonban tagállamonként eltérőek, és gyakran érkeznek jelentések rossz bánásmódról. A kutyák és macskák illegális kereskedelme is erőteljesen megnőtt, amit a növekvő internetes piac táplál, amely ma már az Európai Unióban a kutyák és macskák összes értékesítésének 60 százalékát teszi ki.
(trend)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.